Angle down Atgal

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Dalijamės įdomiausiais faktais, kuriuos užfiksavo „Regitros“ specialistai, keliaudami po pasaulį:

1. Kipras

„Regitroje“ egzaminą laikančiam būsimam vairuotojui sistema egzaminuotoją parenka automatiškai. Kipras turi išradingesnį būdą – asmuo egzaminuotoją atsitiktiniu būdu išsirenka, ištraukdamas jo vardą tiesiog iš „Kinder“ siurprizo.

2. Prancūzija

Kaip rodo praktika, neišlaikęs egzamino asmuo kartais gali ne juokais įpykti. Šį faktą itin rimtai vertina Prancūzija. Šioje šalyje egzamino rezultatas asmeniui yra pranešamas tik kitą dieną elektroniniu paštu, taip siekiant apsaugoti egzaminuotoją nuo galimo smurto.

Tahsin Cebel nuotr.
Tahsin Cebel nuotr.

3. Tunisas

Tunise egzaminas pirmiausia vyksta realiame eisme, o tik tuomet atliekami specialieji manevrai aikštelėje. Taip yra dėl to, jog pirmiausia norima įsitikinti, ar žmogus bent kiek nors geba vairuoti ir ar neapgadins kitų automobilių.

Beje, Tunise per egzaminą gali pasitaikyti rimtų kliūčių. Lietuvoje laikant egzaminą, dažniausiai tenka reaguoti į pėsčiųjų bei kitų vairuotojų, na, kartais ir į tokių keturkojų kaip šunys ar katės elgesį. O štai Tunise praktikos egzamino metu pasitaiko dar įvairesnių eismo dalyvių.

4. Kosovas

Įdomu tai, jog Kosove vairuotojų egzaminavimo centrai yra įsikūrę autobusų stotyse, nes po karo nebuvo galimybės rasti tinkamų patalpų. Laikyti egzaminus eisme labai sudėtinga, nes stinga kelio ženklų. Pasirodo, jie dažniausiai pavagiami ir priduodami kaip vertinga žaliava.

5. Kanada

Ši šalis patenka į įdomiųjų sąrašą dėl to, jog Kanadoje egzaminai laikomi savo arba išsinuomotu automobiliu, kuris pažymimas tik skiriamuoju ženklu. Kitaip tariant, egzaminas yra laikomas tokiu automobiliu, kuriame nėra jokių papildomų įtaisų, tad, siekiant išvengti pavojingų situacijų, egzaminuotojui nelieka nieko kito, kaip tik griebti už vairo. Galbūt dėl šios priežasties Kanadoje beveik visi praktikos egzaminai vyksta su automobiliais, kurie turi automatinę pavarų dėžę.

6. Gruzija

Dar 2017 m. čia praktikos egzaminai vyko tik tam specialiai skirtose aikštelėse. Na, o nuo šiol nuspręsta leisti būsimiems vairuotojams savo įgytus įgūdžius pademonstruoti realaus eismo sąlygomis.

7. Norvegija

Laikant A kategorijos egzaminą „Regitroje“, egzaminuotojas būsimą motociklininką lydi, sėdėdamas automobilyje, tarp jų palaikomas radijo ryšys. Štai Norvegijoje egzaminuojamajam tenka dalytis vienu motociklu kartu su egzaminuotoju. Jis turi papildomų motociklo valdymo įtaisų.

„Regitros“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite