Angle down Atgal

7 būdai, kaip rytais neužsibūti lovoje ir atsikelti laiku

Rytais nuskambėjus žadintuvui iš lovos išlipate po keliolikos minučių, o kava jūsų niekaip neišbudina? Senas kaip pasaulis patarimas gultis anksčiau nepadeda ryte greičiau palikti lovos? Kaip prisiversti atibusti laiku ir pasijausti žvaliems?

Kasdien kelkitės viena minute anksčiau.

Organizmui reikia prisitaikyti prie pakitusios miego trukmės. Pratinkitės kasdien keltis minute anksčiau, toks pokytis nebus drastiškas ir pabudę nesijausite apsnūdę labiau nei įprastai.

Turėkite priežastį neužsibūti lovoje.

Tam tikros užduotys gali padėti ryte atsikelti anksčiau. Pakuodamiesi pietus į darbą ar skirdami laiko mankštai neturėsite kada prisėsti prie televizoriaus ar kompiuterio. Veikla jums neleis nuobodžiauti.

Žadintuvą palikite toliau nuo lovos.

Žadintuvo palikimas toliau nuo lovos yra klasikinis ir laiko patikrintas būdas atsikelti laiku. Norėdami išjungti žadintuvą būsite priversti išlipti iš lovos.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Į miegamojo kambarį įleiskite gryno oro.

Nakčiai langą palikite pravirą. Grynas ir vėsus oras ryte padės greičiau prabusti – didesnis deguonies kiekis neleis likti apsnūdusiems.

Nakčiai išjunkite elektroninius prietaisus.

Miegamajame esančių elektroninių prietaisų šviesa sulėtina miego hormono melatonino gamybą, todėl ilgiau neužmiegate. Kadangi ryte jaučiatės nepailsėję, norite pasnausti dar kelias papildomas minutes. Išjungti prietaisai neprisidės prie naktinio būdravimo.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Išbandykite šalto vandens dušą.

Prauskitės po vėsiu arba karštesniu nei įprastai vandeniu. Galite išmėginti kontrastinį dušą kaitaliodami karšto ir šalto vandens temperatūrą. Šis metodas pažadins nervų sistemą ir pagreitins medžaigų apykaitą.

Pagal Cobugbanks.co.uk

Taip pat skaitykite: Kankina nemiga? Keli paprasti būdai, kaip greičiau užmigti

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite