Angle down Atgal

7 būdai, kaip oro kompresorių pritaikyti sode

Neretai įsivaizduojama, kad oro kompresoriai gali būti naudingi tik pripučiant padangas ar atliekant sudėtingus gamybinius procesus – jei iki šiol manėte taip pat, stipriai klydote. Šie prietaisai gali būti pritaikomi ir buityje, o taip pat galima surasti ne vieną būdą, kaip juos pasitelkti prižiūrint savo sodą. Siūlome susipažinti su populiariausiais jų panaudojimo būdais, tarp kurių surasite ne vieną netikėtą idėją.
 

1. Piktžolių šalinimas

Kova su piktžolėmis daugeliui skamba kaip sunkiai įveikiamas iššūkis – šiam tikslui galima pasitelkti pačias įvairiausias priemones, tačiau jei turite oro kompresorių, jis taip pat gali būti labai naudingas. Pavyzdžiui, galite sumaišyti riešutų lukštus bei vaisių sėklas ir tuomet aukšto slėgio pagalba tokį mišinį „šaudyti“ ant piktžolių. Nors tokį metodą galima išbandyti mišinį barstant ir patiems, įrodyta, jog į pagalbą pasitelkus kompresorių, galima pasiekti geresnių rezultatų – tik išbandę galėsite tuo įsitikinti patys.

2. Dažymas

Kiemo ar sodo gražinimas yra ne mažiau svarbi užduotis, kuriai daugelis taip pat skiria nemažai dėmesio. Tiesa, jei nutarsite kita spalva nudažyti sieną, gėlių vazoną ar bet kokį kitą paviršių, netruksite įsitikinti, jog norint pasiekti žaviai atrodančių, tvarkingų rezultatų, reikia įdėti nemažai pastangų. Ypač tuomet, jei iki šiol su tokiais meniškais darbais Jums neteko susidurti. Visgi, jeigu prie oro kompresoriaus pritvirtinsite purškimo šepetėlį, dažymo greitis bus dvigubai didesnis, o rezultatas – kur kas įspūdingesnis.

3. Šiltnamio vėdinimas

Tiek stikliniai, tiek polikarbonatiniai šiltnamiai ar kiti jų tipai suteikia galimybę daug efektyviau užsiauginti įvairiausias gėrybes, tačiau ne paslaptis, kad jų vidus gali pakankamai stipriai įkaisti. Būtent dėl to norint pasiekti puikių rezultatų, tenka pasirūpinti ir šių statinių vėdinimu. Tam, kad augtų sveikai, visi augalai turi kvėpuoti. Būtent tokiais atvejais ir gali pasitarnauti oro kompresoriai – jei tokį prietaisą įrengsite šiltnamio viduje, užtikrinsite efektyvų, tačiau pakankamai ekonomišką jo vėdinimą. Pirmųjų pozityvių pokyčių Jums tikrai neteks ilgai laukti. 

4. Įrankių valymas

Tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip greitai sode naudojami įrankiai susitepa, o nešvarus jų paviršius tikrai nėra naudingas Jūsų augalams. Jų valymo procesas daugeliui nėra pats maloniausias užsiėmimas, tačiau jei pasitelksite oro kompresorius, su tokia užduotimi galėsite susitvarkyti gerokai paprasčiau. Aukšto oro slėgio pagalba gali būti valomi įvairiausi sode naudojami reikmenys, pavyzdžiui, pjūklai ar netgi karučiai. Svarbiausia, kad proceso metu saugotumėte savo odą nuo susilietimo su suslėgtu oru – taip šis darbas bus ir saugus, ir efektyvus.

5. Padangų pūtimas

Taip, automobilių padangų pūtimui kompresoriai yra pasitelkiami labai dažnai, tad toks pritaikymo būdas neturėtų Jūsų nustebinti. Tačiau tikriausiai sode naudojate ir kur kas daugiau ratus turinčios technikos – jei taip, šiam prietaisui tikrai neteks stovėti be darbo. Pats pūtimo procesas, priklausomai nuo ratlankio struktūros, gali šiek tiek skirtis, tačiau dažnu atveju padangos mažai kuo skiriasi nuo automobilinių, tad būtų apmaudu neišnaudoti tokio pranašumo.

6. Derliaus valymas

Jau išsiaiškinome, kad oro kompresoriai gali tapti puikiais valikliais tuomet, kai reikia nuvalyti įrankius, tačiau lygiai taip pat juos galima pasitelkti ir tuomet, kai reikia efektyviai nuvalyti surinktus grūdus. Po tokio proceso jie gali būti sandėliuojami kur kas ilgesnį laikotarpį. Rezultatai po tokio valymo drąsiai gali konkuruoti su specialiai tam pritaikytų mašinų darbu, tačiau akivaizdu, kad šiuo atveju Jums neprireiks papildomų investicijų.

7. Laistymo sistemų valymas

Atšiaurūs žiemos orai gali turėti neigiamos įtakos laistymo sistemoms. Jei jau dabar naudojatės tokia įranga ir siekiate, kad tuos pačius gaminius būtų galima pritaikyti ir kitą sezoną, ir vėlgi į pagalbą verta pasitelkti kompresorių. Suslėgtas oras puikiai išvalys jų viduje susikaupusį perteklių, tad kitais metais ir toliau galėsite naudotis ta pačia išvystyta infrastruktūra.

Akivaizdu, kad oro kompresoriai gali būti panaudojami kur kas plačiau, nei kad galėtumėte pagalvoti. Tikėtina, kad pavyks sugalvoti ir kur kas daugiau jų pritaikymo būdų, tad galite būti tikri – šiam prietaisui tikrai neteks dulkėti sandėliuke. Įvairiems poreikiams pritaikyti, skirtingų tipų oro kompresoriai gera kaina siūlomi Pigu.lt el. parduotuvėje.

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite