Angle down Atgal

60 sekundžių testai, galintys išgelbėti jums gyvybę

Jokios įrangos, išlaidų ar nuobodaus laukimo eilėje pas gydytoją – šie trumpi testai, kuriuos galėsite atlikti tiesiog savo namuose, gali daug atskleisti apie jūsų sveikatą, rašo Dailymail.co.uk.

Lango testas – regėjimui

Ką daryti: uždenkite vieną akį ir pažvelkite į lango arba durų rėmus 30 sekundžių, tada tą patį pakartokite su kita akimi.

Ką tai reiškia: turėtumėte ryškiai matyti horizontalias ir vertikalias rėmo linijas. Jei jos atrodo iškreiptos, tai gali rodyti geltonosios dėmės degeneraciją.

Vieni pirmųjų šios ligos simptomų – banguotos, laužytos ar iškreiptos linijos arba neryškus matymo laukas. Ši liga dažniausiai pasireiškia vyresniems kaip 50 metų amžiaus žmonėms ir gali sukelti aklumą, todėl labai svarbu laiku pradėti gydymą.

Šaukštelio ir maišelio testas – burnos kvapui

Ką daryti: šaukštelio galu pagremžkite liežuvį (kiek įmanoma tolimesnę jo dalį) ir tada įdėkite šaukštelį į plastikinį maišelį bei minutei padėkite jį po lempa. Tada pauostykite.

Ką tai reiškia: sveiko žmogaus liežuvis turėtų būti be apnašų. Jei apnašos yra tirštos, spalvotos ar skleidžiančios blogą kvapą, tai gali rodyti kvėpavimo sistemos, kepenų, inkstų, hormoninius ar žarnyno sutrikimus. Šis testas atskleis, kokį kvapą jaučia aplinkiniai, bendraudami su jumis.

Vaisius primenantis kvapas gali rodyti ketoazidozę, kai kūnas skaido riebalus ir panaudoja juos energijai, o tai gali rodyti ir diabetą. Amoniako kvapas gali reikšti inkstų ligas, o kiti kvapai dažniausiai signalizuoja apie plaučių ar virškinimo ligas.

Žinoma, blogas burnos kvapas gali reikšti ir dantų problemas, gerklės uždegimą bei prastą burnos higieną.

Pagalvės testas – kraujagyslių būklės vertinimui

Ką daryti: atsigulkite ant nugaros, po kojomis pasidėkite pagalves taip, kad kojos pakiltų 45 laipsnių kampu. Pabūkite taip minutę, o tada kojas nuleiskite žemyn ant žemės 90 laipsnių kampu.

Ką tai reiškia: jei viena arba abi kojos tampa blyškios jas pakėlus, o normalią spalvą jas nuleidus atgauna per kelias minutes arba stipriai parausta, gali būti, kad jūsų arterijos yra užsikimšusios, o tai reiškia, kad turite didesnę riziką sirgti širdies ligomis.

Sveiko žmogaus kojos įprastą spalvą turėtų atgauti per 10–30 sekundžių.

Tęsinys – kitoje šio straipsnio dalyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite