6 patarimai, kaip rinktis naująsias technologijas

Vilnius
Irma Bagūnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiais laikais mūsų gyvenimas yra kupinas naujųjų technologijų, todėl nieko stebėtino, kad laikui bėgant vienus įrenginius norisi išbandyti, o kitus ─ atnaujinti. Nors technologinės subtilybės ir tam tikros specifikacijos priklauso nuo konkretaus prietaiso, yra keli niuansai, kuriuos galima priskirti bet kuriai naujovei. Tad šie patarimai bus naudingi tiek perkant naują kompiuterį, tiek ieškant funkcionalesnio telefono.

1. Apsibrėžkite savo poreikius. Nors naujausi LED TV, planšetiniai kompiuteriai ar bet kurie kiti prietaisai pirmiausia atkreipia mūsų dėmesį, tai dar nereiškia, jog neseniai rinkoje pasirodę įrenginiai yra pritaikyti būtent Jūsų poreikiams. Būtent dėl šios priežasties svarbu atsakyti sau į klausimą, ko tikitės iš naujojo pirkinio - tuomet žinosite, kokioms specifikacijoms reikėtų skirti daugiausiai dėmesio. Taip tikrai liksite patenkinti savo pasirinkimu!

2. Nusistatykite biudžetą. Tai dar vienas labai svarbus aspektas, apie kurį reikėtų pagalvoti renkantis ne tik technikos naujoves, bet ir įprastus buities prietaisus. Kai žinosite, kiek galite išleisti, gerokai susiaurinsite savo paieškas ir galėsite variuoti tarp skirtingų parametrų - juk brangiausia nebūtinai reiškia geriausia. Įsitraukę į pasirinkimo procesą, turėsite galimybę dar kartą tuo įsitikinti.

3. Palyginkite skirtingus modelius. Pasitaiko atvejų, kuomet keli įrenginiai tiek kainos, tiek galimybių prasme yra pakankamai panašūs - tuomet geriausia įtraukti juos palyginimui ir susidėlioti visus trūkumus bei privalumus. Pagalvokite ir apie tai, ką kiekvienas pliusas suteiks Jums - taip dar greičiau priimsite galutinį sprendimą. Gausų technologinių naujovių pasirinkimą rasite https://pigu.lt/lt/ el. parduotuvėje.

4. Įsigilinkite į visas specifikacijas. Kartais esame įsitikinę, jog mums reikalingi tik tam tikri konkretūs parametrai ir net nesusimąstome, jog jiems galima surasti alternatyvų. Elementariu pavyzdžiu galėtų tapti telefonų kameros: jei bent šiek tiek domitės jų subtilybėmis, tikriausiai žinote, jog pikselių skaičius toli gražu nenurodo tikrosios nuotraukų kokybės. Taip pat yra ir su visais kitais įrenginiais - jei svarstote, kaip išsirinkti kompiuterį ar bet kurią kitą prekę, turėtumėte į jų specifikacijas pažvelgti plačiau.

5. Pasidomėkite atsiliepimais. Įtraukiantys gamintojų aprašymai taip pat ne visada yra tiesa - žinoma, pagrindiniai parametrai tikrai nėra pagražinami, tačiau teikiamos naudos, vardan didesnių pardavimų, gali būti kiek padailinamos. Tad pravartu pasidomėti, ką apie produktą mano kiti pirkėjai ir apžvalgininkai - kritiškai įvertinę skirtingas jų nuomones, netrukus susidarysite ir savąją. Kuo daugiau informacijos turėsite, tuo mažesnė tikimybė, kad apsiriksite - paskirkite šiam darbui daugiau savo laiko.

6. Būkite pasiruošę įsigyti papildomų priedų. Siekiant, kad tam tikri įrenginiai visapusiškai pateisintų Jūsų lūkesčius, dažnai tenka įsigyti papildomų priedų - apie jų pritaikymą ir kainas vertėtų pasidomėti dar pasirinkimo procese. Pavyzdžiui, jei matote, kad naujajame telefone gali pritrūkti vietos, turėtumėte įsitikinti, jog į jį dedasi atminties kortelės. O jei šiuo metu negalite sau leisti įsigyti SMART televizoriaus, vertėtų pasidomėti, ar jis turi HDMI jungtį - ji leis prijungti kompiuterį ir bent dalinai naudotis papildomomis galimybėmis. Tokių niuansų turi ir bet kuris kitas prietaisas - būtinai juos išsiaiškinkite.

Dabar pasiūla iš tiesų didžiulė, tad svarbu žinoti, kaip joje nepasiklysti. Tačiau vadovaudamiesi šiomis taisyklėmis, pakankamai lengvai išsirinksite bet kurį naujosios technikos įrenginį savo namams.

Reklama