Angle down Atgal

6 ligos, kurios kelis kartus padidina širdies priepuolio riziką

Žmonės, sergantys širdies ligomis, patiria didelę koronaviruso riziką. Svarbu atsiminti, kad jei per metus sirgote gripu, bronchitu ar kitomis peršalimo ligomis, jūsų širdis gali būti pavojuje. Pirmiausia, infekcinės ligos visada verčia kūną dirbti intensyviau, o jei širdis yra silpna, tai gali išprovokuoti širdies priepuolį. Antra, infekcija sukelia uždegiminį procesą organizme, o tai, savo ruožtu, gali paspartinti kenksmingų apnašų susidarymą arterijose ir sukelti jų užsikimšimą.

Gripas

Gripas yra viena iš ligų, žymiai padidinanti širdies priepuolio ir insulto riziką. Kaip parodė Londono higienos ir medicinos mokyklos specialistų atliktas tyrimas, per pirmąsias dienas po diagnozės padidėja širdies priepuolio rizika. Tačiau skiepijimasis padeda sumažinti riziką ir apsisaugoti ne tik nuo gripo, bet ir nuo širdies smūgio.

Bronchitas

Remiantis „New England Journal of Medicine“ paskelbtu tyrimu, ši kvėpavimo takų infekcija padidina širdies priepuolio riziką penkis, o insulto – tris kartus. Pavojingiausias laikotarpis yra pirmosios kelios dienos po diagnozės nustatymo, tačiau per tris mėnesius po pasveikimo rizika pamažu sumažėja. Taigi, jei susirgote bronchitu, bent tris mėnesius po pasveikimo būkite atidūs!

Mariaus Morkevičiaus nuotr.
Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Pneumonija

Širdies priepuolio rizika yra šešis kartus didesnė žmonėms, sergantiems plaučių uždegimu, taip teigiama Europos žurnale apie prevencinę kardiologiją paskelbtame tyrime. Be to, nemaloniausias dalykas yra tai, kad padidėjusi rizika išlieka mažiausiai penkerius metus po gydymosi. Jei sirgote plaučių uždegimu, turite būti ypač atsargūs ir nepraleisti ankstyvųjų širdies problemų simptomų.

Šlapimo takų infekcijos

Tyrimas, kuriame dalyvavo beveik 35 tūkst. pacientų, patvirtino tiesioginį ryšį tarp šlapimo takų infekcijų ir padidėjusios širdies priepuolio bei insulto rizikos.

Sepsis

Sepsis sukelia sisteminį uždegimą, kuris organizme išlieka ilgą laiką po infekcijos išgydymo ir gali paskatinti insultą ar širdies priepuolį.

Freepik.com nuotr.
Freepik.com nuotr.

Burnos infekcijos

Dantų sveikata yra tiesiogiai susijusi su širdies sveikata: dantų ligos, gingivitas ir periodontitas žymiai padidina širdies ligų riziką. Du kartus per metus būtinai apsilankykite pas odontologą ir laikykitės burnos higienos taisyklių – tokiu būdu apsaugosite ne tik dantis, bet ir širdį!

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite