6 dažniausiai pasitaikančios klaidos sportuojant vasarą lauke: kaip jų išvengti?

Vilnius
Freepik.com nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sportas leidžia pagerinti ne tik bendrą savijautą ar kūno formas, bet ir sveikatą. Ne vienas sportą ar kitą fizinę aktyvią veiklą vasarą perkelia į lauką. Termometro stulpeliui šoktelėjus aukštyn reikėtų nepamiršti, jog sportas gali tapti nemenku iššūkiu organizmui. Kaip per karščius suderinti aktyvią veiklą ir gerą savijautą? Yra kelios klaidos, kurių turėtumėte vengti.

Neatkreipiate dėmesio į orus. Užsiimant aktyvia fizine veikla lauke vasarą svarbu patikrinti orų prognozę. Patariama atkreipti dėmesį į tai, kokia yra jutiminė temperatūra bei oro drėgnumas. Šie du veiksniai turi įtakos savijautai sporto metu.

Nekreipiate dėmesio į laiką. Nesportuokite per karsčiausią dienos dalį. Vasarą užsiimant aktyvia veikla lauke patariama vengti 10–15 valandos, kai saulė yra kaitriausia. Geriausias laikas treniruotei – ankstyvas rytas ir pavakarė.

Vilkite netinkamą aprangą. Aptemti ir sintetinės medžiagos rūbai nėra tinkami aktyviai veiklai. Rinkitės laisvesnę, šviesių spalvų medvilninę aprangą. Labai svarbu, kad audinys leistų odai kvėpuoti. Perkaitę galite neišvengti šilumos smūgio.

Nevartojate elektrolitų. Sportuojant vasarą lauke daugiau prakaituojama, dėl to prarandimi elektrolitai. Jie reikalingi organizmui, nes reguliuoja raumenų funkcijas ir atstato skysčių kiekį. Venkite populiarių sportininkams skirtų gėrimų, nes juose gausu dirbtinių ir pridėtinių cukrų. Juos keiskite sveikesne alternatyva – kokosų vandeniu, natūraliomis vyšnių sultimis. Rinkitės gėrimus, kuriuose yra natrio, kalcio, kalio ir magnio.

Neįvertinate savo galimybių. Nenusivilkite, jei pakilus temperatūrai neišlaikysite įprasto fizinio krūvio. Karštesnis oras apsunkina treniruotes, todėl greičiau jaučiatės pavargę. Atidžiai pasirinkite treniruočių trukmę, intensyvumą ir dažnumą.

Vandenį geriate tik tada, kai ištrokštate. Sporto metu reguliuodamas temperatūrą kūnas naudoja skysčius. Jų trūkumas pablogina savijautą bei apsunkina širdies ir kraujagyslių sistemos darbą. Prieš treniruotę patariama išgerti bent stiklinę vandens, jo gurkšnoti nepamirškite ir sporto metu.