Angle down Atgal

5 priežastys atnaujinti langų uždangas

Langų uždangų keitimas daugeliui atrodo bergždžias, nereikalingas darbas. Tačiau specialistai linkę akcentuoti, kad net ir aukščiausios kokybės langų uždangos, ar tai būtų roletai plastikiniams langams, ar storo audinio užuolaidos, po kurio laiko pareikalauja atnaujinimo. Be to, netinkamai prižiūrimos pasenti jos gali ir gana greitai, tad suteikiamas garantinis laikotarpis ne visada yra pagrindinis rodiklis, jog langų uždangos paseno. Šįkart plačiau kalbame apie langų uždengimų atnaujinimo poreikį ir priežastis, padėsiančias geriau suprasti jų keitimo naudą.

1. Mažiau dulkių namuose

Pastebėti, kada užuolaidos ar roletai reikalauja atnaujinimo nėra labai paprasta, ypatingai, jeigu jų spalva – pastelinė, o funkcionalumas per visą naudojimo laiką nė trupučio nepasikeitė. Vis dėlto, jeigu langus puošia užuolaidos, jas vertėtų sezoniškai atnaujinti. Storas užuolaidų audinys dažnai kaupia dulkes, o laiko reguliariai joms valyti pritrūksta. Sezoniškai atnaujinant užuolaidas, pavyzdžiui, praėjus vasarai, pakeičiant jas naujomis, o senąsias išskalbiant, namuose galima sumažinti dulkių kiekį, išvengti alergijos, pagerinti patalpose esančio oro kokybę.

2. Modernesni langų dengimo sprendimai

Kartais langų uždangos reikalauja atnaujinimo tik todėl, kad jos paseno funkcionalumo atžvilgiu. Pavyzdžiui, senas tradicines ritinines užuolaidas pranoksta roletai plastikiniams langams. Specialios tokio roleto sudedamosios dalys kaip kasetė ir kreipiančiosios - padeda išlaikyti jį vienoje vietoje varstant langus. Pakeičiant langų uždangas modernesnėmis ir funkcionalesnėmis, namai taip pat tampa šiuolaikiškesni ir patogesni.

3. Praktiškas būdas namų interjerui atnaujinti

Net jei užuolaidos ar roletai iš tiesų nereikalauja atnaujinimo, kartais tai yra paprasčiausias ir lengviausias būdas pabodusiam namų interjerui atgaivinti. Nebūtina kardinaliai pakeisti uždangos tipo: galima atnaujinti roleto ar užuolaidos audinį, pakeisti jo spalvą. Tai – paprasti sprendimai, leidžiantys patalpas papildyti jaukumu, šiluma

4. Mažamečių saugumo užtikrinimas

Tinkamai pasirinktos langų uždangos gali padėti sukurti saugesnę aplinką visada smalsiems vaikams. Vienas pavyzdžių – pulteliu ar išmaniuoju telefonu valdomi roletai plastikiniams langams. Įprasti, rankiniu būdu valdomi roletai ar žaliuzės dažnai tampa nelaimingų įvykių priežastimi. Atnaujinę uždangas į patogesnius ir vaikų saugumui rizikos nekeliančius variantus, tėvai gali jaustis gerokai ramia

5. Lengvesnė kasdienybė

Daugeliui nuolatinis naktinių užuolaidų atitraukimas ir užtraukimas – erzinanti veikla. Tai ypatingai nepatogu, kai namuose užuolaidomis papuošti panoraminiai langai, o uždangos – sunkios. Vienas moderniausių sprendimų, leidžiančių palengvinti kasdienybę – automatiškai valdomi užuolaidų karnizai. Tokios langų uždangos pozicija gali priklausyti nuo valdymo pulteliu ar tiesiog šviesos ir temperatūros jutiklių. Pritaikius pastaruosius, sutemus užuolaidos automatiškai užsitraukia, o nušvitus ryte – atsitraukia. Toks modernus namų atnaujinimas ne tik leidžia džiaugtis lengvesne kasdienybe, bet ir suteikia galimybę skirti daugiau laiko sau.

Tinkama langų uždangų priežiūra – kokia ji?

Norintiems, kad langų uždangos, tiek roletai plastikiniams langams, tiek dieninės ar naktinės užuolaidos tiktų naudojimui kuo ilgiau, specialistai daugiau dėmesio skatina skirti būtent jų priežiūrai. Tai nereiškia, kad uždangas reikėtų kasdien valyti, tačiau sezoninis valymas – neabejotinai naudingas. Svarbiausia – atidžiai išsinagrinėti esmines skirtingų langų uždangų tipo valymo ir priežiūros taisykles. Štai keli patarimai:

  • Roletus kiekvieno sezono pabaigoje ar naujo pradžioje vertėtų nusiurbti siurbliu su specialiu, šepečio tipo antgaliu. Jis nepažeidžia audinio ir efektyviai pašalina paviršiniame sluoksnyje susikaupusias dulkes.

  • Neleiskite įsisenėti dėmėms – valykite jas iš karto. Geriausia dėmių valymo priemonė – muilo ir šilto vandens mišinys. Jis nesugadina audinio spalvos ir greitai pašalina šviežias dėmes. Šiuo tirpalu gali būti valomos ir romanetės, ir užuolaidos, ir roletai plastikiniams langams.

  • Užuolaidas rekomenduojama keisti sezoniškai – pavasarį ir rudenį. Ploni audiniai žiemos laikotarpiu atlieka tik dekoracinę funkciją, o jų pakeitimas į storesnius ne tik padeda sumažinti sąskaitas už šildymą, bet ir suteikia namams daugiau jaukumo.

  • Medines ir plastikines žaliuzes rekomenduojama valyti drėgna dulkių šluoste. Joms reikia mažiausiai priežiūros.

Neleiskite senoms, estetiškumą praradusioms langų uždangoms gadinti namų interjero. Kartais tinkamo laiko užuolaidoms ar roletams atnaujinti nereikia laukti – verta tiesiog imtis veiksmų. Keisti tai, kas nepatinka, tai, kas pabodo ir sukurti jaukesnius, patogesnius ir funkcionalesnius namus nesudėtinga. Langų uždangos – vienas iš paprasčiausių būdų tai padaryti.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite