Angle down Atgal

5 patarimai, kaip išsirinkti tinkamas užuolaidas

Užuolaidų įsigijimas gali tapti tikru galvos skausmu – juk toks platus spalvų ir medžiagų pasirinkimas. O ką daryti, jei dar ir laiko lakstyti po parduotuves nėra? Jūsų išeitis – užuolaidos internetu. Štai 5 patarimai, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis audinius.

1. Funkcionalumas

Dar prieš lįsdami į interneto platybes, nutarkite, kokias funkcijas turėtų atlikti įsigytos užuolaidos internetu. Prieš pirkdami atsakykite į šiuos klausimus:

  • Ieškote užuolaidų, kurios padėtų išsaugoti privatumą ir sulaikytų įkyrius saulės spindulius?

  • O gal ieškote tokių, pro kurias kristų natūrali šviesa, kurios lengvai kedentų ir kurtų gaivos pojūtį?

  • Ar šaltuoju sezonu užuolaidos turėtų sulaikyti šaltį, einantį pro langus?

  • Ar užuolaidos bus kambario akcentas, o gal neutrali detalė?

2. Audinys ir spalva

Kokį audinį rinktis – yra antras esminis klausimas žvalgantis naujų užuolaidų. Be abejo dienines rinkitės plonesnes, naktines – storesnio, tankesnio audinio. Jei į langus didžiąją dalį dienos plieskia saulė, žvalgykitės audinių, atsparių saulės spinduliams. Tokios užuolaidos padės palaikyti kambaryje vėsą ir ne taip greitai išbluks.

Rinkdamiesi turėkite omenyje, kad linas, šilkas, dirbtinis šilkas ir aksomas yra geriausiai, gražiausiai krentančios medžiagos. Linines ar medvilnines užuolaidas bus lengviau prižiūrėti – galėsite skalbti tiesiog skalbimo mašinoje. Natūralūs audiniai kambariui suteiks lengvumo, gaivos pojūtį. Zomša, aksomas, gobelenas – sukurs daugiau dramos, suteiks formalumo ir padės palaikyti kambario temperatūrą. Nepraleis kaitrios saulės, bet ir neišleis šilumos. Šie audiniai taip pat gerai sulaikys triukšmą ir užtikrins privatumą.

Žinoma, tiek patį audinį, tiek jo spalvą padiktuos ir kambario stilius, spalvos. Specialistai pataria, kad šiuo metu populiariausi vienspalviai, natūralūs, matiniai audiniai. Tokios užuolaidos padės sukurti vieningą, ramų, neiššaukiantį kambario stilių.

Tačiau, jei norite kambariui suteikti akcentą – juo gali tapti ypač ryškios užuolaidos, išskirtinio audinio – pavyzdžiui, aksomo ar gobeleno. Tačiau turėkite omenyje, kad tokios užuolaidos reikalaus daugiau priežiūros, prie jų reikės derinti kitus kambario akcentus. Ryškus audinys taip pat greičiau blunka nuo saulės.

Beje, jei neturite laiko bėgioti po užuolaidų salonus, jums turėtų patikti užuolaidos internetu. Itin didelį platų pasirinkimą rasite internetinėje parduotuvėje pigu.lt. Čia, jei kartais netiktų įsigyta prekė, galėsite ją nesunkiai grąžinti. Tik prieš pirkdami būtinai susipažinkite su grąžinimo sąlygomis.

3. Aukštis ir plotis

Rinkdamiesi užuolaidas, nuspręskite, kiek aukščiau virš lango jas kabinsite. Dizaineriai pataria, kad nuo lubų kabančios užuolaidos suteiks kambariui aukščio ir dramatiško įvaizdžio.

Matuodami ilgį iki grindų, išmatuokite jį keliose vietose. Dėl įvairių priežasčių atstumas nuo lubų iki grindų gali skirtis keliais centimetrais. Dėl to įsigytos užuolaidos internetu gali kristi netolygiai ir jas reikės šiek tiek taisyti. Beje, jei užuolaidas kabinsite ant žiedų, ilgį matuokite nuo žiedo apačios.

Rinkdamiesi užuolaidos plotį, turėtumėte pirkti maždaug 3 kartus platesnę užuolaidą, nei lango plotis. Tuomet ji gražiai banguosis ir pilnai uždengs langą.

4. Plaunamos skalbimo mašinoje ar tik sausai valomos

Internete surinkę „užuolaidos internetu“ rasite išties daug audinių, kuriuos galima skalbti mašinoje. Tai išties patogus dalykas, nes išskalbtas užuolaidas iškart vėl galima kabinti. Nereikia laukti eilėje valykloje, mokėti pinigų už valymą ir kelias dienas būti be užuolaidų.

5. Pakabinimo būdas

Užuolaidos internetu dažniausiai siūlomos su skirtingais pakabinimo būdais. Pirkdami būkite atidūs, kad įsigytos užuolaidos tiktų jau turimam karnizui.

Jei kambarį įrengiate naujai, galite rinktis iš begalės pakabinimo būdų. Dizaineriai teigia, kad karnizą reiktų derinti arba prie užuolaidų stiliaus ir spalvos, arba prie kambario dizaino. Internetinėje parduotuvėje pigu.lt taip pat rasite įvairių stilių, spalvų, medžiagų karnizų. Kviečiame pasidairyti!

Tikimės, kad patarimai bus naudingi ir įsigytos užuolaidos internetu puikiai derės jūsų namuose. Linkime rasti tokias, kurios saugos vakarais – nuo vėjo, šalčio ar smalsių akių ir tokias ir kurios padės kiekvieną rytą sutikti pakilia, gaivia nuotaika.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite