Angle down Atgal

5 patarimai kaip grąžinti skolas, jeigu neturite pinigų

Turėti didelių skolų nėra malonu niekam, tačiau dar sunkiau jas grąžinti, jeigu neuždirbate didelės algos. Vis dėlto, net ir tokiu atveju įmanoma atsikratyti skolų, tačiau jums reikės tam tikrų finansinių pokyčių. Dalijamės naudingais patarimais, kaip išbristi iš skolų liūno, kad nepersekiotų skolų išieškojimas.

Susikurkite biudžetą

Biudžetas padės jums priimti geresnius finansinius sprendimus ir parodys, kiek pinigų galite kiekvieną mėnesį atidėti skolos gražinimui. Neskaičiuokite išlaidų mintyse – kur kas geriau viską matyti ant popieriaus. O jeigu naudojatės naujausiomis technologijomis, pasitelkite į pagalbą mobiliąsias aplikacijas biudžeto skaičiavimui.

Sumažinkite išlaidas

Žmonės dažnai sako, kad neturi pinigų po to, kai visus juos išleidžia ne komunalinėms sąskaitoms, o ne pirmo būtinumo dalykams – brangiam maistui ar hobiams. Jeigu ir jūs taip elgiatės, metas truputį suveržti diržus. Turėdami biudžetą matysite, kiek pinigų privalote atidėti būsto nuomai ar paskolos įmokoms ir mokesčiams, ir kokia suma jums po to lieka pragyvenimui. Jeigu tikrai neturite pinigų, neapsunkinkite sau gyvenimo dar labiau išleisdami likučius nesvarbiems dalykams.

Mokėdami už kiekvieną prekę pirma paklauskite savęs, ar tikrai be šio daikto neišgyvensite. Priminkite sau, kad ne be reikalo mažinate išlaidas – tai darote dėl savęs, ir dėl to, kad nebeturėtumėte smaugiančių skolų.

Patarimas: kol bandote grąžinti skolas, nesinaudokite debeto ar kredito kortelėmis. Vietoje to pasistenkite mokėti grynaisiais. Tokiu būdu geriau matysite, kam išleidžiate pinigus.

Nebriskite į skolas dar giliau

Niekada neišbrisite iš skolų liūno, jeigu ir toliau leisite pinigus be atodairos. Neimkite naujų paskolų ir nepirkite daiktų lizingu, jeigu neturite galimybės už prekes susimokėti iš karto grynaisiais. Nauja skola dar labiau padidins jūsų mėnesines įmokas ir užkraus naują naštą biudžetui. Kiekvienam skolininkui yra labai svarbu išmokti gyventi tik iš atlyginimo ir suprasti, kad pinigai iš dangaus nekrenta.

Bendraukite su skolų išieškotojais

Jeigu į jus jau kreipėsi skolų išieškotojai, neignoruokite jų. Bendradarbiaukite su skolų išieškojimo specialistu net ir tuo atveju, jeigu šiuo metu neturite pinigų grąžinti skoloms. Blogiausias dalykas, kurį šioje situacijoje galite padaryti – tai bėgti nuo problemos. Skolų išieškojimas yra ilgas procesas, ir tuo užsiimantis specialistas gali padėti jums su įmokų planu bei pasiūlyti palankesnes sąlygas. Svarbiausias komunikuoti.

Mokėkite bent minimalias įmokas

Vėluodami sumokėti įmokas apsunkinsite skolos grąžinimo procesą, nes kitą mėnesį turėsite sumokėti dvigubai daugiau. Kiekvieną mėnesį pasilikite pinigų bent minimaliai skolos įmokai padengti. Kuo daugiau atsiliksite, tuo sunkiau bus prisivyti mokėjimus ir išaugs rizika, kad galiausiai jūsų sąskaitos bus užblokuotos.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite