Angle down Atgal

5 nau­din­giau­si va­sa­ros vai­siai

Val­gant daug vai­sių, ga­li su­ma­žė­ti šir­dies li­gų, vė­žio, dia­be­to ri­zi­ka. Pa­sau­lio svei­ka­tos or­ga­ni­za­ci­ja re­ko­men­duo­ja per die­ną su­val­gy­ti 2–3 po­rci­jas vai­sių.

Persikai

Juose yra ir labai mažai kalorijų – viename vidutinio dydžio persike yra vos 70 kalorijų. Persikai turi daug antioksidantų, kurie padeda užkirsti kelią vėžinių ląstelių dauginimuisi. Kadangi persikuose yra daug vitamino A, jų vartojimas – puiki prevencinė priemonė, norint apsisaugoti nuo burnos bei plaučių vėžio. Taip pat, valgant persikų, galima kontroliuoti aukštą cholesterolio kiekį, užkirsti kelią diabetui ir širdies ligoms. Juose yra daug gyvybiškai svarbių mineralų, tokių kaip kalis, fluoras ir geležis.

Nektarinai

Nektarinuose yra naudingų medžiagų, kurių reikia palaikyti normaliai imuninės sistemos veiklai ir odos bei akių sveikatai. 100 g nektarinų yra apie 85 proc. vandens, todėl tai ypač gaivus ir nekaloringas vaisius. Jis puikiai tiks ir tiems, kurie meta svorį.

Abrikosai

Abrikosai pasižymi betakarotino, dar vieno antioksidanto, gausa. Ši medžiaga padeda apsaugoti odą nuo saulės nudegimų ir papildomų UV spindulių pažeidimų. Kadangi abrikosuose yra daug vandens, jų vartojimas taip pat yra puikus būdas drėkinti odą. Mitybos specialistai rekomenduoja valgyti abrikosų norintiesiems turėti gražius plaukus, nes juose esantis didelis vitaminų kiekis skatina plaukų augimą ir apsaugo nuo plaukų slinkimo.

Arbūzai

Arbūzai puikiai numalšina troškulį, papildo organizmą vitaminais ir mikroelementais, turi daug naudingųjų savybių. Arbūzuose yra aminorūgšties, kuri gali padidinti azoto oksido kiekį organizme. Arbūzuose taip pat gausu ir širdies darbą stiprinančių vitaminų: A, B6, C, magnio ir kalio.

Melionai

Melionai yra puikus maistinių skaidulų, vitamino K, kalio ir vario šaltinis. Juose taip pat gausu vitamino C ir B6. Reguliarus melionų vartojimas gerina ir odos būklę: juose gausu vitamino E, kuris padeda neutralizuoti nudegimo saulėje poveikį, be to, melionai turi odą atjauninančių antioksidantų.

Parengta pagal pranešimą spaudai

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite