REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Gegužės 12 d. 13:23

5 mitai apie laminuotą grindų dangą: ar tikėti, spręskite patys

Vilnius

@Bentada

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


174776

Laminatą jau kurį laiką galima vadinti viena iš populiariausių grindų dangų. Platus spalvų, raštų pasirinkimas, lygus, bet neslidus paviršius lemia tai, kad daugelis savo namus įsirenginėjančių žmonių renkasi būtent šią grindų dangą. Nepaisant to, kad per daugiau nei 25-erius gamybos metus laminatas jau užsitarnavo pirkėjų pasitikėjimą, ir šiandien apie jį dar galima išgirsti įvairių gandų. Tad kaip žinoti, kur tiesa, o kur mitas? Kuo tikėti, ir kuo ne?

Apie laminuotą grindų dangą sklando ne vienas mitas: abejojama jos patvarumu, sakoma, kad ji netinka drėgnoms patalpoms, girgžda ir deformuojasi. Išgirdus tokius atsiliepimus, kyla abejonė, ar tikrai verta rinktis laminatą, gal ieškoti kitos alternatyvos?

UAB „Bentada“ vadovo Fausto Prakapavičiaus teigimu, tikrai ne visais apie laminuotą grindų dangą sklandančiais gandais reikėtų tikėti. Vieni jų neatitinka realybės, kiti – jau pasenę ir nebetaikomi šiuolaikiniam laminatui, kuris per ketvirtį amžiaus gerokai patobulėjo.

amb-705.jpg

Siekdami, išsklaidyti abejones, išrinkome 5 dažniausiai girdimus mitus apie laminuotą grindų dangą, kuriuos tikriausiai teko girdėti kiekvienam. Ar verta jais tikėti? Iš kur jie kilo, ar atitinka realybę – klausiame specialistų.

1. Deformuojasi nuo drėgmės

Ko gero, dažniausiai girdimas gandas, kad laminuota grindų danga nėra atspari drėgmei, o ant plokštės patekus daugiau vandens – ši deformuojasi ir išsipučia. Natūralu, kad tokiu atveju laminato nevertėtų rinktis tose patalpose, kur drėgmės yra daugiau, pvz., virtuvėje.

UAB „Bentada“ vadovo teigimu, šis gandas išlikęs iš senesnių laikų, kai laminuota grindų danga dar nebuvo tokia kokybiška ir atspari drėgmei. „Seniau tikrai pasitaikydavo visko, bet dabar šiuos minusus jau reikėtų pamiršti. Šiuolaikinis laminatas – kokybiškas, patvarus ir žymiai atsparesnis drėgmei. Tai užtikrina iš visų pusių esantys impregnuoti grioveliai, apsaugantys sujungimą nuo drėgmės. Šiuo metu populiaru tokią pačią laminuotą grindų dangą dėti visame būste, net ir virtuvėje, ar koridoriuje. Pamirškite tuos laikus, kai gavusi drėgmės plokštė išsipūsdavo, šiuolaikinis laminatas tinka ir toms patalpoms, kuriose yra didesnė drėgmės tikimybė“, – sakė F. Prakapavičius.

amb-704.jpg

2. Netinka, jeigu grindys nelygios

Laminatas visada atrodo tvarkingai ir žavi savo lygiu paviršiumi. Tačiau tenka girdėti, kad jei grindų paviršius yra nelygus, sumontuoti laminato nepavyks. Kaip yra iš tikrųjų?

„Tai visiškas mitas. Laminatas, skirtingai nei plytelės, ar vinilinė grindų danga, tinka net ir esant nelygiam paviršiui. Šią problemą galima lengvai išspręsti pasirinkus storesnį paklotą. Todėl laminuota grindų danga tinka ir atnaujinant senus būstus, kurių grindys ne visada būdavo idealiai lygios“, – sakė UAB „Bentada“ vadovas.

3. Be specialistų pagalbos sumontuoti nepavyks

Namų remontas reikalauja nemažai išlaidų, todėl daugelis ieško galimybių, kaip sutaupyti. Neretai tai būna galimybė darbus pasidaryti pačiam. Tačiau žvelgiant į jau sudėtą laminatą, atrodo, kad tai tikrai sudėtingas darbas, kurio be specialisto pagalbos padaryti nepavyks. Ar tai tiesa?

„Tai irgi mitas. Laminato pliusas – lengvas montavimas. Laminuotą grindų dangą gali susidėti kone kiekvienas. Tam nereikia specialių įgūdžių ar žinių. Apskritai, montavimo procesas vis lengvėja, jeigu seniau reikėdavo rinkti visą eilę, kas būdavo sudėtinga be kito asmens pagalbos, dabar plokštės montuojamos atskirai, todėl šį darbą gali atlikti ir vienas žmogus“, – pasakojo F. Prakapavičius.

amb-702.jpg

4. Greitai nusidėvi

Kai kurie žmonės į laminatą žvelgia nepatikliai, sakydami, kad šis pasirinkimas laikinas ir nepatikimas. Esą, praėjus keleriems metas, grindų dangą vėl reikės keisti, nes atsiras įdubimų, tarpų, ar kitų deformacijos požymių.

„Galiu patikinti, kad po kelerių metų grindų dangos tikrai keisti nereikės. Laminatas – pakankamai patvari ir ilgaamžė grindų danga. Jis tikrai kokybiškai tarnaus gerą dešimtmetį, o po to bet kuriuo atveju, ne tik grindis, bet ir visus namus jau reikės atnaujinti. Kai kurie gamintojai, pardavėjai skelbia, kad laminuota grindų danga tarnauja iki 30 metų. Tai perdėtai ilgas laikotarpis. Jeigu laminatas buvo surinktas kokybiškai, jis tikrai tarnaus gerą dešimtmetį, o gal ir ilgiau“, – sakė F. Prakapavičius.

5. Laminuotos grindys girgžda

UAB „Bentada“ vadovas pripažįsta dažnai sulaukiantis klientų klausimų dėl laminuotos grindų dangos girgždesio. Esą, praėjus kuriam laikui laminatas, išsijudina, dėl to vaikštant girdisi pašaliniai garsai.

Pasak F. Prakapavičiaus, tai visiškas mitas. „Teisingai sumontuotas, kokybiškas laminatas jokio girgždesio neskleidžia. Traška nebent antrarūšis arba netinkamai sumontuotas laminatas. Jeigu paliekamos montavimo klaidos, laminamas „išsivaikščioja“, tai gali išjudinti plokštes, atsiranda tarpai, dėl to kyla ir girgždesys. Jeigu viskas atliekama teisingai, vaikščiodami laminuota grindų danga girdėsite tik savo žingsnius“, – sakė UAB „Bentada“ vadovas.

 

 

amb-701.jpg

Kontaktai:

Faustas Prakapavičius, UAB „Bentada“

Tel. nr. +370-655-17685

El. paštas: vipdurys@gmail.com

https://www.facebook.com/bentada.lt/

 

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA