Angle down Atgal

465-ojo Miežiškių gimtadienio proga – žadą atimanti dekoracija

Miežiškių kultūros centras pasipuošė įspūdinga dekoracija – prie įėjimo pastatytas ištapytas pianinas, tarsi kviečiantis praeivius ir svečius pasiklausyti spalvų muzikos.

Šiemet miestelis mini 465 metus nuo pirmojo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose. Tad ir kūrinyje geltonuoja miežiai – Miežiškių vardo simbolis. Na, o kadangi puošmena skirta kultūros centrui, ji sukurta iš muzikos instrumento – seno, nebeveikiančio, bet gavusio progą džiuginti kitaip, nei buvo įpratęs.

Dekoraciją sukūrė ir Miežiškiams padovanojo Giedrė Bučienė ir Linas Švagždys. Atvežti, įkelti, iškelti, išardyti sunkiasvorį instrumentą padėjo jų šeimų nariai, Miežiškių seniūnas Remigijus Budreika, seniūnijos viešųjų darbų darbininkai.

Laukiama iniciatyvų

Miežiškių bendruomenės pirmininkė Jurga Švagždienė tikino, kad šiuo pianinu siekiama pritraukti kitus gyventojus kurti iniciatyvas. „Tai lyg pirmasis žingsnis. Norėtųsi, kad miežiškėnai taip pat sugalvotų kokių nors iniciatyvų, kaip puošti miestelį. Labai lauksime visų, norinčių puoselėti Miežiškius“, – sakė pirmininkė.

Pasak jos, instrumento atsiradimą prie kultūros centro lėmė pažįstami, kurie norėjo jau nebeveikiančio pianino atsikratyti. „Miestelyje norėjome kažko naujo, kažko gražaus. Kaip tik iš pažįstamų išgirdome apie šį pianiną, kurį, kaip sakoma, buvo lemta arba sukūrenti, arba sukurti šedevrą. Taip ir kilo idėja jį perdaryti. Mano artimieji palaikė šią idėją ir sumanė nutapyti miežius, kurie simbolizuoja mūsų gyvenvietę“, – pasakojo J. Švagždienė.

Gyventojai – džiaugiasi

Bendruomenės pirmininkė džiaugėsi, jog pianinas iš vietinių sulaukia itin didelio dėmesio.

„Kiekvienas praeivis apžiūri pianiną, klausinėja, kas čia ir kodėl taip. Iš pradžių daugelis galvojo, kad jis skirtas Velykoms, todėl stebėjosi, kodėl ant jo pavaizduoti miežiai. Po to paaiškinome, kad pirminė idėja – miestelio gimtadienis. Vis dėlto instrumentas tapo ir gražia puošmena prieš Velykas“, – teigė J. Švagždienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite