Angle down Atgal

4 būdai, kaip galima meistriškai susidoroti su smulkiais dienos rūpesčiais

Kartais mes labiau norime atidėlioti reikalus ir patinginiauti, nei išspręsti smulkias problemas. Įsidėmėkite keturias klaidas, kurias dažniausiai daro žmonės, ir būdus jas ištaisyti, tada galėsite be vargo įveikti dienos rūpesčius.

1 .Padidinate darbo atlikimo laiką ir reikalingas pastangas

Tarkime, neplaunate indų 2–3 dienas, nuolat primindami sau apie tai, bet neprieidami prie kriauklės. Kai pagaliau prisirengiate, per 15 minučių viską suplaunate ir sudedate į vietas. O jums atrodė, kad tam sugaišite mažiausiai pusvalandį.

Sprendimas: kai nenorite ko nors daryti, paskaičiuokite mintyse, kiek laiko jums tas užimtų, o paskui palyginkite su realybe. Įsidėmėkite skirtumą ir kitą kartą pakoreguokite savo mąstyseną. Pamatysite, kad pradėjote gaišti mažiau laiko apmąstymams. Jūs pastebėsite, kad valote dulkes 10 minučių, o ne valandą.

2. Pakankamai neįvertinate atlikto darbo

Tarkime, turite metinį savo projekto vystymo planą. Manote, kad atlikote pusę darbo, o iš tikrųjų – maždaug 80 proc. Rezultatas pranoko lūkesčius, o jūs apie tai net nežinote. Jūs dar tebegyvenate siaube, kad priešakyje laukia dar tiek daug darbo.

Sprendimas: ieškokite būdų, kaip tinkamai įvertinti savo pasiekimus ir turėti apie juos supratimą. Galite paklausinėti savęs apie projektą, pažvelgti į jį plačiau, nepamiršti laimėtų konkursų.

3. Jaučiate stiprią kaltę dėl neatliktų darbų

Pažįstamas paprašė jūsų padaryti smulkią paslaugą, jūs prisiminėte tik po kelių savaičių, kai jau buvo per vėlu. Kaip dabar pažvelgti žmogui į akis? Arba jūsų paprašė kažką padaryti rytdienai, bet jūs nieko nedarote (taip pasitaiko net labai organizuotiems žmonėms).

Tokiose situacijose tikriausiai pervertinate prašymo svarbą kitam žmogui ir gadinate sau nervus. Jaučiatės negeras, nedisciplinuotas žmogus, o iš tikrųjų tai yra įprasta situacija, kurioje kartkartėmis atsiduria visi.

Sprendimas: jeigu jūs bent stengiatės kažką dėl kito padaryti numatytu laiku, tai esate visa galva aukščiau už tuos, kurie to nedaro. Kai liausitės save kaltinti, turėsite daugiau laiko atlikti įvairiems darbams, tai pat ir kitų žmonių prašymu.

4. Komplikuojate sprendimus

Ramūs ir optimistiški žmonės ieško geriausio paprasto problemos sprendimo, o neramūs nuolat abejoja, kad paprasti sprendimo būdai apskritai egzistuoja. Ir iškart atmeta juos kaip neteisingus.

Sprendimas: išsiugdykite įproti ieškoti paties pigiausio, paprasčiausio, nepavojingiausio sprendimo. Tikrinkite, ar tokie sprendimai efektyvūs. Veikiausiai paaiškės, kad taip.

Šaltinis: Goodhouse.ru

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite