Angle down Atgal

3D atspausdintame name Prancūzijoje apsigyveno pirmoji šeima

Atspausdinti 311,51 kv. m namą užtruko šiek tiek daugiau nei dvi dienas, o po keleto mėnesių gyvenimu jame mėgaujasi penkių asmenų šeima.

Ramdanių šeima tapo pirmąja pasaulyje, kuri gyvena 3D spausdintuvu atspausdintame name. Jie neseniai įsikėlė į būstą Prancūzijoje, o ši žinia sukėlė didžiulį susidomėjimą ir nuostabą visame pasaulyje. Tikimasi, kad tokie namai sukels revoliuciją ateityje statybų srityje ir taps postūmiu naujiems projektams. Mokslininkų tikslas – namų statymą padaryti žymiai greitesnį ir pigesnį.

Namas buvo atspausdintas truputį daugiau nei per dvi dienas, o per keturis mėnesius buvo uždėtas stogas, sudėti langai, durys. Viso namo statyba kainavo apie 176 000 svarų. Tai reiškia, kad statybų, atliktų 3D spausdintuvu, kaina yra bemaž 20 proc. mažesnė, nei naudojant įprastas statybų priemones. Negana to, namas pastatomas itin greitai, o mokslininkai įsitikinę, kad ateityje atspausdinti namą bus įmanoma vos per pusantros dienos.

Šiame name patogiai gali įsikurti penkių asmenų šeima. Jis iš pradžių buvo suprojektuotas mokslininkų ekspertų ir architektų komandos, o po to savo darbą atliko 3D spausdintuvas – nuo apačios iki viršaus sluoksniais atspausdino sienas. Statybininkams beliko įstatyti langus, duris, uždėti stogą.

Parengta pagal Interestingengeneering.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite