31-ąsias Savanorių sporto žaidynes laimėjo Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai (nuotraukų galerija)

Gr. Michail Lysenko nuotraukos.

Rugsėjo 5 d. išaiškėjo 31-ųjų Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) sporto  žaidynių nugalėtojai.  Šiaulių rajone dvi dienas vykusiose žaidynėse devyniose sportinėse rungtyse varžėsi iš visos Lietuvos atvykusios stipriausios KASP karių komandos ir svečiai iš Lenkijos Teritorinės gynybos pajėgų.

Pirmąją vietą iškovojo KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai, kurie buvo nepralenkiami vyrų karinės penkiakovės ir savanorių galiūnų rungtyse. Antrąją vietą laimėjo Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai, kuriems geriausiai sekėsi virvės traukimo ir kovinio šaudymo rungtyse. Trečiąją vietą Savanorių žaidynėse užėmė Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai.

Kariai savanoriai žaidynėse dalyvavo individualiose rungtyse arba komandinėse, į kurias iš jau įvykusių varžybų „Žvalgo takas 2021” ir Geriausio pėstininkų skyriaus varžybų „atsinešė“ nemenką balų skaičių.

KASP žaidynės yra viena seniausių ir unikaliausių KASP tradicijų, kuria populiarinama kūno kultūra ir sportas tarp karių savanorių bei profesinės karo tarnybos karių, keliamas jų fizinis pasirengimas bei stiprinami tarpusavio ryšiai Savanorių pajėgose. Šiais metais žaidynes organizavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadovybės štabas kartu su Prisikėlimo apygardos 6-ąją rinktine (kiekvienais metais žaidynes organizuoja skirtingos rinktinės).

Praėjusiais metais KASP žaidynes laimėjo Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai, antrąją vietą iškovojo Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, trečiąją vietą iškovojo Vyčio apygardos 5-oji rinktinė. Pirmą kartą žaidynės organizuotos 1991 m. liepos 6–7 d. Vilniaus Vingio parke.