Angle down Atgal

300 kg hašišo gabenimo į Lietuvą byla: vienas išteisintas, kitam sušvelninta bausmė

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė nuosprendį 300 kg hašišo kontrabandos į Lietuvą byloje: vienas asmuo išteisintas, kitam bausmė sušvelninta, o trečio skundas atmestas.

Teismas išteisino Aivarą Vaištorą, Irmantui Vaištorui skyrė sušvelnintą dešimties metų laisvės atėmimo bausmę, o Valdo Kazokaičio skundą atmetė.

A. Vaištoras išteisintas neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant nusikalstamą veiką.

„Iš Ispanijos gauta informacija patvirtina nuteistojo A. Vaištoro parodymus bei aiškinimus apie tai, kad jam inkriminuojamų nusikalstamų veikų jis nepadarė, inkriminuojamų nusikaltimų padarymo metu gydėsi riboto lankymo gydymo įstaigoje, iš kurios pasišalinęs nebuvo“, – rašoma teismo nutartyje.

I. Vaištorui bausmė švelninama atsižvelgiant į padaryto nusikaltimo pavojingumo laipsnį ir nuteistojo asmenybę charakterizuojančius požymius.

„I. Vaištorui už labai sunkaus nusikaltimo padarymą paskirta bausmė švelninama iki minimalios“, – nusprendė teismas.

Trys vyrai kaltinti organizavę 309 kg hašišo (kanapių dervos) ir daugiau nei 17 kg kanapių atgabenimą iš Ispanijos į Lietuvą, Panevėžio apygardos teismo buvo nuteisti praėjusiais metais.

Tada teismas už narkotinių medžiagų kontrabandos organizavimą ir disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų V. Kazokaičiui skyrė 13 metų ir šešis mėnesių laisvės atėmimo, kitam nusikalstamos veikos organizatoriui ir jo bendrininkui broliui – po 13 metų nelaisvės.

Prokuratūra yra skelbusi, kad atgabentų narkotinių medžiagų vertė juodojoje rinkoje galėjo siekti iki 3 mln. eurų. Manoma, kad hašišas galėjo būti skirta Rytų Europos ir Rusijai.

Vilkikas su narkotinėmis medžiagomis sulaikytas 2016 metų pradžioje. Jo puspriekabėje po legaliai gabentų agurkų kroviniu pareigūnai aptiko daugiau kaip 300 kilogramus į briketus supakuoto hašišo.

Teismas nustatė, kad labai didelio kiekio narkotinės medžiagos įvežimą iš Ispanijos į Lietuvą organizavo krovinių pervežimo bendrovei vadovavęs V. Kazokaitis. Jis sukurstė jo įmonėje dirbusį vairuotoją už piniginį atlygį neteisėtai įgyti, laikyti ir gabenti labai didelį narkotinės medžiagos – kanapių dervos – kiekį.

Ispanijoje iš nenustatytų asmenų įgijęs daugiau kaip 300 kg hašišo ir jį paslėpęs po agurkų kroviniu, vairuotojas narkotines medžiagas gabeno per Prancūziją, Vokietiją, iš jos – keltu į Lietuvą, kol buvo sulaikytas Panevėžyje, prie angaro, priklausančio krovinių pervežimo bendrovės direktoriui.

I. Vaištoras nuteistas, nes iš į Lietuvą atvykusio vairuotojo perėmė 17 kg narkotinės medžiagos ir jas gabeno savo automobilyje, netrukus jis buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

O A. Vaištoras kaltintas, kad Ispanijoje įgijo 17 kg kanapių ir organizavo jų gabenimą į Lietuvą.

Vilkiką vairavęs vairuotojas dėl bendradarbiavimo su teisėsauga buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite