Angle down Atgal

3 patarimai tiems, kurie priėmė sprendimą išeiti iš darbo

Pasvėrę visus pliusus ir minusus, nusprendėte, kad reikia keisti darbą? Bijote suklysti? Patarsime, kaip tai padaryti teisingai.

Karjeros konsultantė Jekaterina Novopašina yra įsitikinusi, kad galima išskirti dvi populiariausias darbo keitimo strategijas, kurioms ji davė šmaikščius pavadinimus: „Kirsti iš peties“ ir „Kaip per sviestą“. Kuo jos ypatingos?

Kirsti iš peties

Tokį veikimo būdą galima apibūdinti trimis žodžiais: smarkiai, greitai ir rizikingai. Šiuo keliu žengia žmonės, kuriems stresas yra sprendimų priėmimo variklis. Jie įpratę dirbti griežtų reglamentų rėmuose. Šis būdas jiems yra vienintelis teisingas, kitaip jie bus linkę viską atidėlioti.

„Aš palyginčiau šį metodą su kontrastiniu dušu. Minutė diskomforto – ir kaip naujas! Nuplaunate visas mintis apie seną darbą – ir pirmyn , į naują gyvenimą!“, – paaiškino konsultantė.

Kaip per sviestą

Šiam principui būdingas lankstumas, nuoseklumas, žingsnių ištęstumas.

Šį metodą pasirenka tie, kurie nori sumažinti streso lygį. Ir pakeisti savo gyvenimą su mažiausia finansine rizika. Tai yra optimali strategija.

Maždaug 90 proc. žmonių renkasi antrąjį variantą. Takia strategija jiems atrodo patikimesnė ir saugesnė.

Karjeros konsultantė pateikia tris rekomendacijas apsvarstytam išėjimui iš darbo.

I patarimas. Oro pagalvė

Pasitraukite iš darbo tik tada, kai turėsite finansinę „oro pagalvę“. Tai yra, turite turėti pinigų sumą, kuri užtikrintų jums normalų gyvenimą per artimiausius 6 mėnesius. O dar geriau – 12 mėnesių.

Apskaičiuokite, kiek jums reikia pinigų minimaliam pragyvenimo lygiui palaikyti, pagrindiniams poreikiams patenkinti. Prie jų reikia priskirti mokesčius už būstą, mitybą ir apsirengti reikalingas lėšas.

Apskaičiavę minimalią pragyvenimui būtiną sumą, pradėkite taupyti. Kaip? Čia yra dvi galimybės: arba daugiau uždirbti, arba mažiau leisti. Ir labai svarbu surasti žmonių, kurie galėtų jus finansiškai palaikyti nenumatytose aplinkybėse. Tai gali būti tėvai, giminės, draugai.

II patarimas. Strategijos pasirinkimas priklausomai nuo užimtumo formos

Samdomas darbas

Rekomenduojame išeiti iš darbo tada, kai turėsite pasirašytą dokumentą, kad esate priimami į naują vietą. Arba bus patikimas žodinis susitarimas dėl naujo darbo, kuriuo galite pasitikėti 95 proc.

Laisvas darbas

Jeigu išeinate iš tarnybos nusprendę dirbti savarankiškai, turite aiškiai suprasti, kaip užsidirbsite duonai, kokią profesiją pasirinksite. Idealus variantas bus tuo atveju, jeigu jums jau pavyksta užsidirbti pinigų savarankiškai.

Verslas

Patikrinti verslo idėją reikia iš anksto – iki išėjimo iš seno darbo. Antroji strategija yra ilgesnė, todėl rekomenduojama dar dirbant senoje įmonėje surasti laiko būsimo verslo paruošimui. Kai kuriais atvejais būna naudinga įsigyti naują išsilavinimą, pagerinti kvalifikaciją, ištyrinėti rinką, pasisemti naujos patirties ir žinių. Nors visa tai atima daug laiko, bet gerai pasiruošti iš anksto įmanoma ir netgi būtina.

III patarimas. Kruopščiai išanalizuokite tikrąsias priežastis, kodėl norite išeiti iš darbo

Toks sprendimas neturi būti spontaniškas, kad bėgdami nuo vilko neužbėgtumėte ant meškos. Būkite įžvalgūs, planuokite 3–5 metams į priekį. Ar jums bus jauku dirbti tiek laiko toje vietoje? Jeigu esate įsitikinę dėl naujo karjeros kelio pasirinkimo, tai galima drąsiai pasirašyti prašymą dėl atleidimo iš darbo.

Tarkime, jums nepatinka dabartinis darbo grafikas, bet jūs neišskyrėte sau šio punkto kaip svarbiausios išėjimo iš darbo priežasties. Ir vėl įsidarbinote tokioje vietoje, kur tenka dirbti pagal sudėtingą grafiką.

Žinoma, nuo aplinkos pakeitimo ir naujovių iš pradžių jausite lengvą euforiją. Tačiau entuziazmas truks neilgai (2–6 mėnesius), nes būsite vėl sugrįžę prie to, nuo ko bėgote.

Tą patį galima pasakyti apie pareigas ir užmokestį. Išsiaiškinkite sau, kuo jums nepatinka senas darbas. Ir ieškokite kito, alternatyvaus varianto. Kitaip vėl kils noras mesti darbą.

Bet kokiems gyvenimo pakeitimas reikalingas planas. Taip pat ir išėjimui iš darbo. Tam reikia kruopščiai pasiruošti.

Likime jums protingų sprendimų ir sėkmės savo karjeros kelyje!

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite