REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Kovo 7 d. 10:38

3 natūralios priemonės, padėsiančios palaikyti imunitetą

Šiauliai

Imbieras. www.freepik.com nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


120442

Padidėjus įvairių susirgimų rizikai, ieškote būdų jai sumažinti? Organizmui bus lengviau, jei, negalėdami skirti pakankamai laiko poilsiui, pasitelksite priemonių, kurios padės palaikyti imunitetą, grąžins fizinį ir protinį aktyvumą bei sumažins nuovargį. Pateikiame kelias iš gamtos kilusias priemones, kurios gali padėti sumažinti rizikas jūsų organizmui.

Ežiuolė

Ežiuolė (lot. Echinacea) yra Lietuvoje auganti, astrinių šeimai priklausanti augalų rūšis. Tai žoliniai, atsparūs sausrai daugiamečiai augalai, turintys daug vertingų savybių. Šią gėlę galite bandyti auginti netgi balkone!

Ežiuolė pelnytai vadinama unikaliu augalu – natūraliu antibiotiku, kurio gerųjų savybių yra itin daug. Tyrimais įrodyta, kad ežiuolė stimuliuoja ląstelių, kovojančių su visomis infekcijomis, aktyvumą. Ežiuolė priverčia žmogaus imunines ląsteles savo jėgomis kovoti su bakterijomis ir virusais. Taip pat malšina uždegiminius procesus, naikina virusus, grybelius ir veikia kaip stiprus antioksidantas.

Ežiuolė savyje turi visą vitaminų ir mineralų kompleksą: vitaminų A, C ir E, magnio, mangano, kalio, natrio ir t. t. Visi šie elementai palaiko imunitetą. Visgi maisto papildų su ežiuole nereikėtų gerti, vartojant kitų vaistų. Negalima vartoti ir nėštumo metu, sergant tuberkulioze, leukoze ir išsėtine skleroze.

Ženšenis

Ženšenis yra bene žinomiausia tonizuojanti ir stiprinanti priemonė, didinanti darbingumą, mažinanti fizinį ir protinį nuovargį. Šio augalo šaknyje slypi savybės, kurias turėtų įvertinti kiekvienas. Rytuose gyvybės šaknimi vadinamas ženšenis padidina organizmo gebėjimą adaptuotis prie aplinkos veiksnių ir išvengti jų sukeliamo žalingo poveikio, dėl to sumažėja ir nuovargio jausmas.

Imbieras

Ženšenis toli gražu ne vienintelė šaknis, kuri gali prisidėti prie imuniteto palaikymo. Lietuviams gerai pažįstamas imbieras ne tik padeda palaikyti normalią virškinamojo trakto veiklą, padeda esant silpnumui, tonizuoja ar mažina diskomforto pojūtį keliaujant, bet ir palaiko imuninės sistemos veiklą.

Šią imbiero savybę lemia šaknyje esantis gingerolio junginys, kuris padeda sumažinti infekcijų riziką. Aktyvusis gingerolis turi analgezinį, raminamąjį, karščiavimą mažinantį ir antibakterinį poveikį. Imbiero ekstraktas gali slopinti įvairių rūšių bakterijų, ypač burnos ertmės bakterijų, susijusių su dantenų uždegiminėmis ligomis, augimą. Imbieras taip pat gali būti veiksmingas prieš RSV virusą, dažną kvėpavimo takų infekcijų priežastį.

Minimos priemonės bus veiksmingos tik tada, kai žmogus palaiko sveiką gyvenimo būdą. Net būnant namuose, svarbu stiprinti savo imunitetą, pilnavertiškai maitintis bei palaikyti poilsio ir fizinio aktyvumo balansą, o pajutus negalavimų – kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Padidėjus susirgimų rizikai, svarbu laikytis ir kitų atsargumo priemonių: nuolat palaikyti rankų švarą, jas plaunant vandeniu ir muilu, kosint arba čiaudint prisidengti nosį ir burną servetėle arba sulenkta alkūne bei vengti masinių susibūrimų ir kontakto su peršalusiais arba į gripą panašius simptomus išgyvenančiais asmenimis.

BNS informacija

freepik.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA