Angle down Atgal

3 dar nebandyti būdai atsipalaiduoti nuo įtampos

Sausio 15-oji – angliškai vadinama „blue monday“. Pasak psichologų, šią dieną žmonės jaučiasi labiausiai prislėgti. Kad liūdniausia diena būtų lengvesnė ir niūri nuotaika neužsibūtų, dalinamės emocinės būsenos gerinimo patarimais.

Masažas gali pakeisti vaistus nuo skausmo

„Žmonės skausmą kenčia mėnesių mėnesiais ir kai paklausiame kur skauda – jie jau net nebegali tiksliai įvardinti. Nes skauda viską ir labai senai. Būna, kad net sumažėja kūno gebėjimasi judėti, ištiesti nugarą, pasukti kaklą.“ – sako „Saulėja SPA“ direktorė Elena. Moteris pabrėžia, kad neįmanoma būti geros nuotaikos, jei kenčiamas fizinį skausmą. Ir vaistai ne visada yra geriausias sprendimas – „Dažnu atveju, jei skausmas kyla ne iš traumos, bet nuo pasikartojančios įtampos - žmogui padėti gali masažai. "

Masažo metu suaktyvinama kraujotaka, limfos cirkuliacija. Dėl to pagerėja skysčių apytaka (atsileidžia tinimai), vaistų įsisavinimas, sumažėja skausmas. Atstačius kraujotakos ir limfotakos tėkmę atsigauna raumenys. Dirbant sėdimą darbą kojose suprastėja kraujo, skysčių ir limfos cirkuliacija, todėl gali atsirasti tempimo, tinimo ar maudimo jausmas. O masažo metu atstatoma skysčių pusiausvyra tarp kraujo ir audinių. Pirmųjų procedūrų metu išsiskiria organizme susikaupusios pieno rūgštys, riebaliniai dariniai bei toksinai.

Reguliariai atliekamas masažas gerina atmintį, dėmesingumą, koncentraciją stiprina nervų sistemą, palaiko gyvybiškumą ir skatina ilgaamžiškumą. Masažo poveikis skausmui ir bendrai būklei paremtas pačio organizmo savybe atsistatyti. Tai priemonė padėti kūnui nenaudojant cheminių vaistų. Todėl dažnai vieno masažo seanso gali nepakakti. Procedūros metu išlyginamas skysčų balansas, pagerėja audinių ląstelių aprūpinimas deguonimi. O tada jau vyksta natūralūs gijimo, atsistatymo procesai. Tačiau ligos neatsiranda per vieną dieną, skausmo židiniai gali būti išplitę. Tad ir rezultatui pasiekti gali prireikti nuo 3 iki 10 masažų.

Jei nemalonūs pojūčiai atsirado keliose raumenų grupėse, pravartu būtų prieš masažą pasišildyti pirtyje. Tuomet masažo metu specialistas greičiau pasieks rezultatą ir pajusite stipresnį raumenų atpalaidavimą.”

3 būdai atsipalaiduoti per 5 minutes

Įtampa silpnina imunitetą, kenkia širdžiai, trukdo susikaupti. Ilgainiui atsiranda nerimas, o kartais, net sutrinka virškinimas. Visų šių sutrikimų išvengti labai paprasta, nes tereikia atsipalaiduoti! Tačiau dažniausiai tai padaryti nėra taip paprasta. Elena sako, kad įprastoje aplinkoje visiškai atsipalaiduoti kartais gali nepavykti net labai stengiantis – „Namie sunku atsikratyti minčių apie buities darbus. Neplauti indai, dulkėta komoda ar netvarkyti stalčiai lengvai atkreipia dėmesį ir atsipalaidavimo kaip nebūta. Darbo aplinkoje natūraliai jaučiame šiek tiek įtampos, skubame atlikti užduotis, jaudinamės dėl rezultatų. Todėl norėdami užsimiršti turite pakeisti aplinką.”

Atsipalaiduoti padeda kvėpavimo stebėjimas. Vieną ranką uždėkite ant krūtinės, o kitą ant pilvo. Įkvėpkite per nosį taip, kad pilvas išsipūstų, o krūtinė nepajudėtų. Iškvėpdami sutraukite pilvą ir atpalaiduokite viršutinę kūno dalį. Kvėpuodami koncentruokitės tik į iškvėpimą. Pamėginkite įkvėpti lėtai skaičiuodami iki 4, tuomet iškvėpti lėtai skaičiuodami iki 4 ir tada dviem sekundėms sulaikykite kvėpavimą. Kartokite tol, kol kvėpavimas harmonizuosis, pasijusite atsipalaidavę.

Nuraminti nerimą padeda sugrįžimas į šią akimirką. Atsakykite sau į tokius klausimus:
– Kelinti dabar metai?
– Koks dabar mėnuo?
– Kokia dabar savaitės diena?
– Koks paros laikas?
– Kokios dabar oro sąlygos?

Po jų, pasirinkite tolimiausią tašką. Stebėkite jo apšvietimą, šešėlius, spalvą, tekstūrą. Susikoncentruokite į jį vienai minutei. Tada gerai įsižiūrėkite į tašką virš jūsų (lubų elementą, dangų ar pan.) keletą sekundžių stebėkite, o tada užsimerkite. Užsimerkę pasistenkite mintyse kuo smulkiau atkurti matytą vaizdą, smulkias detales. O galiausiai, užsimerkite, ir porą minučių pasistenkite mintyse kuo detaliau atsiminti ir apibūdinti aplinką, kurioje esate. Daiktus, spalvas, dekoracinius elementus.

Galima išbandyti ir vedamąją meditaciją. Yra internetinių įrašų arba mobiliųjų aplikacijų, kur galite rasti įrašytą meditaciją. Raminantis balsas nurodo, kada įkvėpti ir iškvėpti, kokius vaizdinius susikurti. Atsipalaiduoti labiausiai padeda kūno skanavimo meditacijos. Jos gelbsti įveikiant stresą, skausmą, įtampą.

„Saulėja SPA“
Internete: sauleja.lt
Facebook
Tel. +370 685 02902

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite