Angle down Atgal

29-oji ES valstybė. Kūrėjų - Meistrų respublika.

Vilniaus Kaziuko 2019 mugėje bus tai, ko dar niekada nebuvo. Bus tai, ko dar niekas nedarė. Kas tai??? Trims dienoms atsiras 29-oji Europos sąjungai priklausanti valstybė, Kūrėjų – Meistrų Respublika (KMR).

Kas tai per daiktas, ar reiškinys??? Tuoj, skubu aiškinti.

Lietuvos ir Žemaitijos meistrai, neapsikentę vis labiau įsigalėjančių perperdavinėtojų („perekupų“) Lietuvos ir Žemaitijos mugėse sulėkė į vieną krūvą ir, po ilgų ginčų bei diskusijų apie gyvenimo prasmę ir kiekvieno misiją šiame gyvenime, įkūrė Kūrėjų – Meistrų Respubliką. Su savo herbu, su savo pinigais, su savo sienų apsauga ir muitine, su savo parlamentu, kurio deputatais yra visi respublikos piliečiai. Tik himno dar respublika neturi. Bet, tikimės, iki Vilniaus Kaziuko turėsime ir šį valstybės atributą.

Taigi, nuo kovo 1 iki kovo 3 Vilniuje, Gedimino (vilnietiškai – Gedo) prospekte įsikurs Kūrėjų – Meistrų respublika. Nuo Jogailos iki A. Jakšto gatvių. Respublikos sieną žymės, kaip ir priimta daugelyje valstybių (gal tik viena rytinė Lietuvos kaimynė to nepaiso), pasienio stulpai, skelbiantys, kad už jų prasideda kitos valstybės teritorija. Tai bus Gedo pr. ir Jogailos g. sankirtoje ir Gedo pr. bei A. Jakšto gatvės sankryžoje. Visus turistus, atvykstančius į KMR, pasitiks muitinės pareigūnai. Jie informuos, apie KMR įstatymus ir norientiems į pasus įdės KMR vizą. Neturintiems pasų, viza bus dedama ant rankos, skruosto, ar kitos norimos kūno vietos. Kadangi KMR priklausys Šengeno sutarties zonai, respublikos svečiai bus įleidžiami ir be vizos. Sienos perėjimo vietose veiks valiutos keityklos, kur respublikos svečiai galės savo turimus eurus išsikeisti į KMR litus, santykiu 1:1. Ta proga bus išleistos specialios monetos vieno, dviejų su puse ir penkių MKR litų nominalų monetos. Pristigus pinigų valiutos keityklose, monetos bus kaldinamos tuoj pat, šalia valiutos keityklos esančioje monetų kalykloje. Pinigai galios visoje KM respublikoje, bei už jos ribų, KM respublikos ambasadose. KMR ambasadą atskirsite pagal vėliavą – ten kabės karališkos raudonos spalvos vėliava su KM inicialais ir užrašu „kurejai-meistrai.lt“ (neužilgo, dar iki kovo mėnesio, įvedę šį internetinį adresą gausite pilną informaciją apie KMR respubliką ir jos piliečius).

Kūrėjų – meistrų respublika myli savo lankytojus! Jiems bus paruošta ir kultūrinė programa. Nuo penktadienio iki sekmadienio koncertuos : Skirtautas Špokas (gitara) ir Paulius Vaicekauskas (smuikas) su būgnininku, Kristina ir Egidijus Daruliai (vokalas ir dambrelis), Kauno folkloro klubas „Žaisa“, kitos kapelos ir atlikėjai. Kovo 2d., nuo 14 iki 17val. ir kovo 3d. nuo 12 iki 14 val veiks KMR piliečių (meistrų) darbų aukcionas. Visi respublikos svečiai galės jame dalyvauti, įsigyti originalių KMR menininkų darbų. Visos lėšos bus skiriamos gyvūnų prieglaudai, tad respublikos svečius kviečiame neskūpinti ir už didžiausią įmanomą kainą pirkti KMR meistrų darbus, tuo jūs paremsite labiausiai pažeidžiamus Lietuvos Respublikos gyventojus. Aukcione pinigus priiminės prieglaudos šeimininkai ir gyventojai. Kiekvieno daikto pirkėjui, atsiimant pirkinį ir mokant pinigus, prieglaudos gyventojas leis paspsusti leteną!

Jau nekalbame apie tai, kad KMR nerasite nei vieno svetimo, ar įvežtinio kūrinio, gaminio. Kiekvienas pirkėjas bus tikras kad, tiek respublikoje, tiek jos ambasadose, pažymėtose MK vėliava, bus tik pačių KMR piliečių (meistrų) darbai. Mes nesakome kad visi tikri meistrai priklauso Kūrėjų – Meistrų respublikai. Mes tik sakome, kad visi Kūrėjų – Meistrų respublikai priklausantys meistrai yra tikri. Visi, be išimties, yra savo parduodamų darbų kūrėjai.

Žinokite, kad visi esate laukiami. Kovo 1-3 dienomis. Vilniuje. Gedimino prospekte. Tarp Jogailos ir A. Jakšto gatvių! Kūrėjų – Meistrų respublikoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite