Angle down Atgal

28-erių lietuvis Anglijoje įvykdė kraupų išpuolį

Jungtinėje Karalystėje teisiamų nusikaltėlių gretas papildė dar vienas lietuvis. 28-erių lietuvis Martynas Okmanas nuteistas net 28 metams už planuotą pasikėsinimą nužudyti moterį.

Užsienio žiniasklaida skelbia, kad lietuvis buvo užfiksuotas CCTV kameromis, kai ramiai ateidinėjo link šeimos namų, kuriuose tuo metu liko dviejų vaikų mama. Išpuolis įvyko Solihull mieste, West Midlands apygardoje praėjusių metų gruodį. M. Okmanas palaukė, kol moters sutuoktinis išeis į darbą ir nieko nelaukęs ėmėsi suplanuotų veiksmų.

Kai jis įsibrovė pro duris, moteris išsigandusi pagalvojo, kad tai – vagis ir netgi pati į lietuvį metė prabangų „Rolex“ laikrodį. Moteris šaukėsi pagalbos ir šaukė, kad vyras išeitų. Kol moteris susigūžusi sėdėjo ant sofos, lietuvis nieko nelaukęs ir neptaraęs nei žodžio, nusitaikė į moterį šaunamąjį ginklą ir šovė.

Pirmasis šūvis 51-erių moteriai pataikė į petį. Kai išsigandusi moteris jį puolė ir bandė stumti, lietuvis šovė dar kartą ir kiaurai peršovė jai ranką. Policija moters tapatybės neįvardija.

Pastūmusi lietuvį, moteris sugebėjo išbėgti pas kaimynus, o tautietis tuo tarpu išskubėjo į netoliese jo laukusį juodą BMW automobilį.

Moteris tuo laiku nedirbo ir buvo namuose todėl, kad atsigavinėjo po gydymo dėl vėžinių ląstelių. Po išpuolio jos sveikatos būklė pablogėjo dėl patirto išgąsčio.

Northamptonshire, Corby mieste gyvenęs lietuvis savo kaltę, žinoma, neigė, tačiau Birminghamo karūnos teismas pateikė jam rimtus kaltinimus su įrodymais.

„Šio išpuolio motyvas labai mįslingas, lietuvis neduoda jokių parodymų. Įrodymai rodo, kad išpuolis buvo planuotas, tačiau ginklas taip ir nesurastas. Įeidamas į namus M. Okmanas buvo prisidengęs veidą kauke ir gaubtu, į auką šovė ne kartą, o du, vadinasi, buvo pasiruošęs nužudymui“, - teisme kalbėjo teisėjas.

Tyrėjai atkapstė, kad lietuvio laukęs juodas BMW automobilis buvo su suklastotais numeriais, o po trijų dienų „Eurotunnel“ traukiniu pasišalino iš JK.

Dar per Kalėdas lietuvis išvyko į Lietuvą pabūti su šeima, tačiau kai grįžo, policijos pareigūnai jį susekė Birminghame, vasario 22 d. Namuose M. Okmanas užsibarikadavo įėjimą užstatydamas baldais, priešinosi sulaikomas, tačiau galiausiai pareigūnai pasiekė savo.

Anglija Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite