Vaidos Kurpienės nuotr.
Angle down Atgal

24 kilogramus numetusi dietistė Vaida Kurpienė: taikant sveikos mitybos principus atsikratysite nereikalingų kilogramų

Kažkada sunkiai besitvarkiusi su padidėjusiu svoriu, šiandien dietistė Vaida Kurpienė dalinasi patarimais apie subalansuotą mitybą, džiaugiasi numestais 24 kilogramais ir padeda daugybei žmonių tvarkytis su nereikalingais kilogramais.

Dieta trumpalaikiam poveikiui
Kadaise dėl gydytojų paskirtų hormonų priaugusi nemažai svorio, šiandien Vaida Kurpienė džiaugiasi numetusi 24 kilogramus ir savo patirtimi dalinasi su aplinkiniais bei pasakoja, kad dietos pagalba pavykus numesti kelis kilogramus, jie labai greitai sugrįžo ir jau teko manyti, kad nebepavyks susitvarkyti su savo svoriu. Tačiau moteris pasakoja, kad pritaikius sveikos mitybos principus, valgant skaniai ir nejaučiant jokio alkio jausmo, per pirmąjį mėnesį pavyko numesti penkis kilogramus, o vėliau visą likusį svorį, t.y. per pusę metų - 24 kilogramus.

Pagerėjo savijauta
Subalansavus mitybą dietistės Vaidos Kurpienės gyvenimo kokybė pasikeitė iš esmės. Be numestų kilogramų Vaidai palengvėjo lėtinė odos liga atopinis dermatitas, lengviau kontroliuojamas rėmuo, jaučiasi kur kas energingesnė ir atsparesnė virusinėms ligoms. Tai moterį paskatino dar labiau gilintis į šią sritį, o įgijusi dietetikos specialybę (aukštasis išsilavinimas mitybos srityje), susitvarkyti su savo mityba, o tuo pačiu padėti ir kitiems. Dietistė pasakoja, kad laikytis mitybos plano, kuriame yra keletas skirtingų patiekalų, jai pačiai būtų kančia, todėl moteris klientams siūlo mitybos planus, kurie yra panašūs į asmenines receptų knygas, kurioje gali būti net iki 120 subalansuotų receptų.

Mityba turi būti įvairi
„Gamindami patiekalus iš „asmeninės receptų knygos“ žmonės pastebi, kad mėgsta tuos produktus, kurių iki šiol manė, kad nemėgsta, nes nemokėdavo tinkamai pagaminti. Vienas iš dalykų, kodėl žmonės nesilaiko sveikos mitybos principų, kad jie paima įprastus sau produktus ir „išima“ tai, kas jų nuomone yra nevertinga, nesveika ar tukina, o tada tas maistas tampa beskonis, nuobodus ir ilgainiui žmonės grįžta prie senos mitybos, nes sunku tame ištverti. Mityba turi būti įvairi, o patiekalai turi būti skanūs ir skirtingi, taip maistas nenusibos ir bus lengviau atsirinkti, tai kas kiekvienam žmogui patinka. O kai maistas skanus, sotus ir įvairus, sveikos mitybos plano gali laikytis visą laiką ir be didelių pastangų siekti užsibrėžtų tikslų“ - pasakoja dietistė Vaida Kurpienė.

Gerėja sveikata
Subalansuota mityba be svorio metimo turi daugybę kitų teigiamų savybių. Dietistės teigimu, subalansuotai maitinantis, žmonės pasijaučia kur kas energingesni ir pagerėja emocinė būklė. Kartu su tuo gerėja darbo ar mokslo našumas bei rezultatai. Sureguliavus mitybą, gerėja sveikata: susireguliuoja kraujospūdis, cholesterolio kiekis kraujyje, mažėja diabeto rizika arba jau turint diabetą, daug lengviau valdyti gliukozės lygį, mažesni sąnarių skausmai, mažėjantys odos ligų simptomai, tokių kaip atopinis dermatitas, aknė ar dilgėlinė. Moterims geresnis moteriškų hormonų balansas, gali susilpnėti PMS ir klimakterinio laikotarpio simptomai, didėja galimybė pastoti.

Mitybos racione ir sezoninis maistas

Dietistė rekomenduoja valgyti kuo įvairesnį maistą, į kurį įeina visi įprasti maisto produktai: daržovės, žuvis, mėsa, varškė, kiaušiniai, lęšiai ir t.t, o į savo racioną verta įtraukti ir vietinį sezoninį maistą. Artėja vasara, todėl kol dar nepražydo, galima prisirinkti kiaulpienių lapų, jaunų dilgėlių lapų, garšvų ir įvairiausių kitokių žolių, kurios turi labai daug vitaminų ir yra tinkamos salotoms, sriubai, garnyrams, troškiniams. Pietų ir vakarienės metu reikia valgyti po didelę porciją įvairių daržovių, ko nepasakysi apie vaisius, juos rekomenduoja valgyti priešpiečiams bei iš karto pasportavus ir jų nepadauginti,- patarimais dalinasi dietistė Vaida Kurpienė. „Tiesa, vien daržovėmis gyvas nebūsi, taigi racione turi būti ir skanių grūdinių patiekalų, baltymų ir riebalų. Kai tinkamai naudojami jie ne trukdo, o padeda sulieknėti.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite