Angle down Atgal

2020-ieji bus šventojo Jono Pauliaus II metai

Seimas paskelbė 2020 metus Šventojo Jono Pauliaus II metais.

Už tokį Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos inicijuotą nutarimą ketvirtadienį vienbalsiai balsavo 78 Seimo nariai.

2020 metais bus minimos popiežiaus šventojo Jono Pauliaus II gimimo 100-osios metinės.

„Šventasis Jonas Paulius II – pirmasis Lietuvą aplankęs popiežius; jo vizitas 1993 metais suteikė didelę moralinę ir diplomatinę paramą nepriklausomybę atgavusiai Lietuvai, sustiprino tautos dvasią ir vienybės siekį“, – sakoma nutarime.

Jame pažymima, kad popiežius Jonas Paulius II buvo vienu didžiausių pasaulio autoritetų, susitikęs kone su visais pasaulio valstybių vadovais. Taip pat buvo visų religijų pasekėjų dialogo šalininkas, nuolatinis piligrimas, aplankęs tolimiausius pasaulio kampelius, popiežius, artimas visiems žmonėms.

„Savo vizito į mūsų šalį metu šventasis Jonas Paulius II pabrėžė dvasinį ryšį su Vilniumi. Būdamas intelektualas, filosofas, poetas ir aktorius, jis mokėjo užmegzti puikų ryšį su kultūros, intelektualų bendruomene ir jaunimu“, – teigiama nutarime.

Jame atkreipiamas dėmesys į tai, kad Jonas Pauliaus II rėmė Europos integraciją, siekį atkurti jos vienybę, kai geležinė uždanga dalijo pasaulį į du priešingus blokus, ir tapo pagrindiniu permainų, įvykusių 1989 metais, rėmėju.

Seimas nutarė pagerbti popiežių, kuris „savo veikla ir autoritetu prisidėjo prie Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių vertybinių pokyčių, laisvės siekio ir Europos Sąjungos bendrystės stiprinimo“.

Vyriausybei Seimas pasiūlė patvirtinti šventojo Jono Pauliaus II minėjimo planą ir valstybės biudžete numatyti lėšų jam įgyvendinti.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite