Angle down Atgal

2020-aisiais kultūros sostinės vaidmens imasi Juodupės miestelis!

„Šis titulas dar nereiškia, kad biudžetą papildys didžiulė pinigų suma ir Juodupėje staiga atsiras grandioziniai renginiai. Daug svarbiau yra tai, kad projektu siekiama sustiprinti bendruomeninį ryšį tarp vietos gyventojų, kad visi įsitrauktų į veiklas dėl bendro tikslo. Svarbu parodyti, jog kartu mes galime padaryti daug daugiau gražių dalykų bei būti pavyzdys kitiems. Tik susitelkę, geranoriškai bendradarbiaudami, ištiesdami vienas kitam ranką, įgyvendinsime visus sumanymus. O jie tikrai nėra maži. Nors, gerai pagalvojus, parodysime ir sustiprinsime tai, ką Juodupė jau turi ir kuo gali didžiuotis“, - kalbėjo L. Meilutė-Datkūnienė.

Pasak idėjos iniciatorės, šis titulas tik dar labiau sustiprins pasitikėjimą gimtuoju kraštu. Norima, kad Juodupės vardas taptų žinomas ir patrauklus ne tik vietiniu, bet ir nacionaliniu lygmeniu.

Pagrindiniai uždaviniai – užtikrinti tradicinių miestelių renginių tęstinumą bei koordinuoti naujų kultūrinių veiklų, renginių, idėjų atsiradimą ir įgyvendinimą. „Daugelis renginių, kadaise buvę labai populiarūs Juodupėje, šiandien tik bando susigrąžinti savo populiarumą ir kasmet pritraukia vis daugiau žmonių. Projekto veiklos leis kaimišką vietovę pristatyti per kaimo elementus, parodant, kad kaimiška vietovė gali būti patraukli visoms amžiaus grupėms“, - teigė projekto idėjos autorė.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu planuojama suorganizuoti šiuos renginius: Užgavėnių šventę, skaitymų vakarą, skirtą žemės dienai paminėti, Atvelykio šventę, tradicija tapusį „blusturgį“, Juodupės mėgėjų teatro sezono uždarymą, tradicinę miestelio šventę Antanines, kurių metu veiklos netrūktų visoms amžiaus grupės, vyktų automobilių orientacinės varžybos, šokių festivalis ir kiti renginiai. Taip pat galvojama apie medžio drožėjų bei langinių tapymo plenerus, kuriuose dalyvautų ne profesionalūs menininkai, tačiau būtų ieškoma mėgėjų. Taip norima atkreipti dėmesį ne tik į savo vardą pelniusius menininkus-profesionalus, bet ir į mėgėjus. L. Meilutė-Datkūnienė minėjo ir kitus miestelio renginius – vokalinių ansamblių šventę-konkursą, Rasų šventės atgaivinimą, romansų vakarą-kapelos „Vyžuonta“ gimtadienį, atviros tapybos pamokų/paskaitų ciklą, eglės įžiebimo šventę ir senųjų metų palydas. Meras R. Godeliauskas pasiūlė sudaryti darbo grupę iš aktyvių žmonių, kad būtų galima išsigryninti idėjas ir lengviau spręstųsi organizaciniai klausimai. Rajono vadovas taip pat pasiūlė ne tik atkartoti panašius renginius, kurie vyko Rokiškyje, bet ir išsiaiškinti, kuo miestelis yra išskirtinis žemėlapyje, kad galima būtų save pozicionuoti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite