Angle down Atgal

20 kg atsikračiusi I. Norkutė: dabar aš esu tokia, kokia noriu būti

Viena talentingiausių ir geros nuotaikos nestokojanti Lietuvos kino, teatro bei televizijos aktorė Inga Norkutė puikiai pažįstama kiekvienam televizijos žiūrovui. Prieš dvejus metus skyrybas su Šiaulių dramos teatro vadovu ir aktoriumi Aurimu Žviniu išgyvenusi moteris šiandien vėl šypsosi ir teigia besimėgaujanti gyvenimu bei drąsiai prakalbo apie išvaizdos pokyčius.

Šį ketvirtadienį „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Skyrybos“ laidos svečiai susirinks pakalbėti apie kovą su nepageidaujamais kilogramais, valgymo sutrikimus, problemas, ydas ir būdus, kaip saugiai mesti svorį bei gražinti savo kūno linijas. Aktorė I. Norkutė neslepia, kad nors niekada nekompleksavo dėl savo svorio, vos pradėjus dirbti televizijoje ją apėmė kitokios mintys.

„Dabar aš esu tokia, kokia noriu būti. Prieš tai buvau „skani“ – nors nesu triženklio numerio pasiekusi, svėriau daugiausia 89 kg, nepaisydami to mane žiūrovai mylėjo, pereidavau kastingus, mane priėmė tokią, kokia buvau. Visgi pradėjus darbą televizijoje, atėjo mintis, kad galbūt reiktų mesti po truputį tą svorį. Ne paslaptis, jog ekranas didina, o aš norėjau kūdėti, galvojau taip labiau patiksiu visiems“, – prisiminimais laidoje dalysis po skyrybų 20 kg atsikračiusi aktorė.

Nors moteris neslepia, jog su sportu draugauti neužtenka tiesiog laiko, norint numesti svorio jai teko kardinaliai pakeisti mitybą. Viena populiariausių dietų visame pasaulyje buvo ta radikaliausia priemonė, kurią Inga yra išbandžiusi.

„Tai japonų dieta, kai valgomi tik kiaušiniai, kopūstai, virta mėsa du kartus per dieną nustatytu laiku. Ir jokių užkandžiavimų. Kai tu dirbi, ši dieta yra labai gerai, tik nepatogu, nes ne visada esi laisvas tuo metu, kai reikia valgyti pagal planą. Tačiau čia nėra jokio gyvenimo malonumo. Tavo galvoje sukasi vienintelė mintis, kaip numesti svorio, ir aš kiekvieną dieną svėriausi vien tam, kad pamatyčiau kelis šimtus gramų mažiau nei vakar“, – atvirai pasakos moteris.

Aktorė teigia, jog besaikis dietų laikymasis ilgainiui gali tapti net liga. Kaskart skaičiuoti kiekvieną suvalgytą kaloriją gali išvaryti iš proto, o amžinas gardaus maisto ribojimas yra tarsi paties savęs kankinimas.

„Mes kartais per daug apsikrauname, skaičiuodami, kiek ir ko suvalgom. Kartais kur nors būni, kažkas kažką labai skaniai gamina, pakviečia paragauti, tai negi dabar imsi nagrinėti, iš ko tai pagaminta, kas įdėta ir kiek to patiekalo galima suvalgyti. Tokiomis mintimis apkrauni tik savo galvą ir nebendrauji su šalia esančiais žmonėmis, nes tai tampa liga. Alkis turi būti ne maistui, o meilei, tapybai, siuvimui ar kelionėms“, – teigs Inga.

Laidoje dalyvausiantis dietologas rezidentas Edvardas Grišinas antrins Ingai, kad net ir populiariausios dietos atneša tik trumpalaikius rezultatus ir daug svarbiau yra ne jų laikymasis, o supratimas ir žinios, kaip tinkamai pasirinkti produktus ir patiekalus nepakenkiant savo tikslams.

„Žmogus turėdamas tikslą gali save riboti, prie visokiausių dietų galima priprasti, bet mes nesame robotai, ir kai ateina akimirka išeiti į miestą su draugais, nueiti į kavinę ir kai ten nerasite būtent tų trijų produktų iš jūsų vartojamos dietos, žmogus turi žinoti, į ką jam reikia atkreipti dėmesį rankantis vieną ar kitą patiekalą. Maistas lydi mus visur. Darbo dienomis pietus mes valgome 11 val., dėl to nepraėjus nė pusei dienos mes jau suvalgome ir pusryčius, ir pietus, kas yra 2/3 dienos kalorijų poreikio. Tuomet ir prasideda, kad dar norima valgyti darbe, pavalgoma grįžus namo ir iš to kyla visos bėdos, kad mes negalim patys kontroliuoti savo emocijų, savo alkio jausmo“, – pasakos dietologas rezidentas E. Grišinas.

Vis tik savo tikslų neapleido ir pasakiškais rezultatais šiandien džiaugtis gali kita laidos viešnia, verslininkė Ugnė Usevičiūtė. Nors moteris pasakoja visuomet mylėjusi save tokią, kokia buvo, tačiau atėjus metui pokyčiams per nepilnus metus ji numetė daugiau nei 100 kg.

„Namuose turimos svarstyklės mano svorio net neberodė. Teko nusipirkti kiaulėms sverti skirtas svarstykles ir jos parodė – 220 kg. Bet išvydusi tuos skaičius aš nesureagavau, šiek tiek apėmė depresija, bet toliau valgiau kaip valgius. 20 metų nesilaikiau jokių dietų, man buvo viskas labai gerai: neturėjau sveikatos problemų, sekėsi darbe, galbūt dėl to ir nesiėmiau visų permainų. Esu psichologiškai tvirta moteris, todėl aplinkiniai dėl mano svorio nieko nesakydavo, bijodavo. Tačiau visgi vieną dieną be jokios paaiškinamos priežasties tiesiog ėmė ir šovė į galvą mintis, kad laikas numesti tą svorį“, – savo istorija laidoje dalysis Ugnė.

Anot laidoje dalyvausiančios psichologės Jūratės Bortkevičienės, žmogus neretai prisigalvoja visokiausių pasiteisinimų savo svoriui, visais būdais bando save paguosti, nes norint pasiekti pokyčius reikia įdėti nemažai ryžto ir pastangų, ko daugelis pritingi. Problemos neigimas ir jos ignoravimas aktualus ne tik antsvorio turintiems žmonėms, bet ir susiduriantiems su valgymo sutrikimais, bulimija ar anoreksija. Deja, ši problema neaplenkė ir psichologės šeimos.

„Žmogus iš prigimties yra tinginys, ieškome ką daryti, kad nereiktų nieko daryti. Žmonės susigalvoja visokiausių pasiteisinimų, jog svoris jų gyvenimui įtakos neturi. Vis tik nėra baisiau, ką gali patirti tėvai būdami šalia vaiko, kuris serga. Kai supratome, kad tai yra liga, buvo sudėtinga priversti 20 metų dukrą imtis kažkokių priemonių. Keliaudama po pasaulį ir gyvendama kurį laiką Kolumbijoje, ji tapo vegetare, po kelių dienų ji jau paskelbė esanti veganė, ėmė besąlygiškai daug sportuoti. Iš pirmo žvilgsnio neatrodė tai blogai, juk koks tėvas pyks, kad jų vaikas gyvena sveiką gyvenimo būdą, tačiau tai buvo pirmasis ligos signalas. Liga prasideda tuomet, kai drastiškai atsisakoma tam tikrų produktų ar patiekalų“, – laidoje pasakos psichologė J. Bortkevičienė.

Savo patirtimi su valgymo sutrikimais pasidalys ir tekstų rašytoja, 24 metų Dovilė Januškevičiūtė. Dėl paauglystėje išgirstos neigiamos replikos Dovilės galvoje įvyko perversmas, su kurio pasekmėmis jai tenka kovoti kasdien.

„Nuo 14 metų kovoju su valgymo sutrikimais. Tuomet iš pažįstamo išgirdau paprastą frazę: „Dovile, tu esi stora.“ Dėl to ir, matyt, dėl aplink supančio to meto gražaus kūno kulto pasimečiau visame tame iliuzijų pasaulyje ir įstrigau. Jeigu žinau, jog savaitgalį reikės važiuoti pas šeimą į svečius, tai aš kelios dienos prieš gyvenu visiškam kalorijų deficite, nes žinau, kad ten reikės valgyti. Jausiu nepagarbą, jeigu atsisakysiu. Žinoma, kai maistas būna lydimas pokalbių, tuomet užsimiršti ir ne tiek kreipi į valgymo procesą dėmesio, tačiau kai atsisėdi į akistatą su tuo kepsniu ar sriuba, maistas tampa priešu“, – pasakos Dovilė.

Kokios dietos veiksmingiausios, kaip teisingai mesti svorį bei kaip laikų pastebėti valgymo sutrikimo ligų pirmuosius simptomus – apie tai jau šį ketvirtadienį 21.30 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Skyrybos“.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite