Angle down Atgal

18 metrų ro­bo­tas ruo­šia­si dėti pir­muo­sius žings­nius

Ne, tai nėra ko­kio nors su­stab­dy­to ani­ma­ci­nio fil­mu­ko per­so­na­žas. Tai tikrų tik­riau­sias did­žiu­lis ro­bo­tas. 18 metrų sie­kian­tis gi­gan­tas ruo­šia­si dėti pir­muo­sius žings­nius. Tie­sa, tai bu­vo dar tik pir­mie­ji ro­bo­to ban­dy­mai judė­ti.
 

Tai didžiausias iki šiol sukurtas robotas, suprojektuotas pagal žymaus daugiaserijinio animacinio filmo personažą Gundamą. Perkeltas į realybę, jis atrodo išties bauginančiai. Milžiniškas robotas gaminamas Japonijoje – Jokohamos Gundamo gamykloje.

Neseniai buvo galima išvysti, kaip šis didžiulis robotas kelia ir nuleidžia kojas, ruošdamasis žengti žingsnius. Jo debiutas numatytas 2020-ųjų spalį. Tiesa, keičiantis koronaviruso situacijai, pristatymas gali būti atidėtas.

Su keliamaisiais kranais iki roboto kūno pakelti žmonės tikrino šio galiūno judančias dalis – vyko mechaninis testavimas. Per testą roboto kojoms neteko jokio krūvio, jos buvo tik pakeliamos ir nuleidžiamos. Nors ši galiūnas kol kas dar negali kovoti su „blogiukais“, vis dėlto atrodo neblogai pasiruošęs savarankiškam ėjimui.

Jokohamos Gundamo gamykla prie šio roboto gamybos dirba jau nuo sausio mėnesio. 18 metrų gigantas sveria net 25 tonas. Jis įkurdintas Jokohamos uoste už Tokijo, kur bus paliktas metams.

Akivaizdu, kad tai technikos stebuklas, korio pabaigos visi laukia nekantraudami.

Parengta pagal Iflscience.com

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite