REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Liepos 15 d. 21:11

13 požymių, kad santuokai gresia skyrybos

Vilnius

Flickr.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


91436

Kiekvienai santuokai gresia didesnis ar mažesnis skyrybų pavojus. Bet kokie santykiai gali kada nors nutrūkti, todėl jiems reikia skirti dėmesio ir sąmoningai puoselėti.

Vis dėlto egzistuoja tam tikri statistiniai dėsningumai, kurie gali nurodyti, kam reikia labiausiai pasistengti, jei nori išsaugoti santuoką su brangiu žmogumi.

1. Jeigu nuotaką prieš vestuves buvo apėmusi panika arba būsimoji žmona prie altoriaus abejojo dėl savo priimto sprendimo teisingumo, rizika, kad tokia pora išsiskirs, padidėja dvigubai. O jaunikio abejonės praktiškai neatsiliepia būsimai santuokai.

2. Jaunavedžiai buvo labai jauni arba, atvirkščiai, vyresni nei 32 metų. Žinoma, laiminga santuoka įmanoma bet kokio amžiaus, tačiau minėtose amžiaus grupėse skyrybų būna daugiausia. Jauni sutuoktiniai dar neturi bendro gyvenimo su kitu žmogumi patirties arba pasirenka skirtingus gyvenimo tikslus. Nuo mokyklos baigimo dar 10–15 metų formuojasi jų asmenybės, todėl vėliau gali paaiškėti, kad gyvena susituokę ne su tuo žmogumi, su kuriuo tuokėsi.

Sprendžiant pagal statistikos duomenis, tiems, kurie tuokiasi būdami vyresni nei 32 metų, taip pat gresia didelė rizika išsiskirti. Mat jie per ilgai gyveni vieni, susiformavo nepriklausomybės įprotis ir asmeninės erdvės poreikis.

3. Šeimos, kuriose auga vien dukros, išsiskiria dažniau už šeimas, kuriose auga sūnūs. Skamba keistai? Psichologai spėja, kad kai kurių vyrų pasąmonėje tebėra gyvas ankstesnių laikų troškimas susilaukti įpėdinio.

4. Skyrybos gali būti paveldimos. Jeigu jūsų tėvai išsiskyrė, tai jums gresia 40 procentų didesnė rizika pasielgti taip pat. Ką daryti? Stenkitės nekartoti savo tėvų santykių modelio. Juk jūs jau turėjote galimybę įsitikinti, kad jis nepasiteisino.

5. Skolos, finansinės problemos – akivaizdžios streso priežastys. Ypač pavojinga būna, kai šeimoje yra vienas asmuo – švaistūnas ar nemokantis elgtis su pinigais, jų uždirbti. Tai – trečioji pagal populiarumą skyrybų priežastis – po neištikimybės ir narkomanijos. Problemų kyla, kai vienas sutuoktinis dirba ir uždirba daug, o kitas leidžia pinigus be saiko. Tokią santuoką gali išgelbėti tik bendras šeimos biudžeto planavimas.

6. Vienas partneris rūko, kitas – ne. Skirtingos vertybių sistemos ir gyvenimo būdai – rimti santuokos išbandymai.

7. Pirmas vaikas šeimoje gimė dar nepraėjus aštuoniems mėnesiams nuo vestuvių dienos. Kai pora būna priversta paskubomis surengti vestuves, kol dar „pilvo nesimato“, tai nebūna geriausia šeiminio gyvenimo pradžia, nors tai dar nėra nuosprendis santuokai.

8. Pora ilgai gyveno kartu iki santuokos. Ši statistika nėra labai tiksli, nes į ją nepateko tos poros, kurios ilgai gyveno kartu, bet taip ir neįteisino oficialiai savo santuokos. Kai kurie psichologai tvirtina, kad žmonės, kurie gyvena kartu ilgiau nei metus neįtvirtinę santuokos, paprasčiausiai tikisi sutikti sau vertingesnį partnerį.

9. Vienas partnerių turi „pavojingą santuokai“ profesiją. Į tokių profesijų sąrašą pateko ne tik policininkai ir kariūnai, kurie priversti daugiau laiko skirti tarnybai nei šeimai, bet ir šokėjai, choreografai, barmenai, slaugės ir net psichologai, kurie daugiausia bendrauja darbe.

10. Žmona uždirba daugiau už vyrą. Kur kas rečiau išsiskiria šeimos, kuriose žmona uždirba mažiau arba visai nedirba. Finansiškai nepriklausoma moteris neims kabintis į nemielą vyrą tik todėl, kad jis – „maitintojas“.

11. Žmona vyresnė už vyrą. Specialistai aiškina tokių skyrybų priežastį ne tuo, kad vyras „užsimano susirasti jaunesnę“, o vertybių sistemų skirtumais ir nesutarimais dėl šeimos planavimo, kai žmona nori vaiko, o vyras – ne.

12. Vienas iš sutuoktinių įsitikinęs, kad jis – visada teisus. Tvirtos šeimos pagrindas – draugiški santykiai. Nuolatinė kritika, pagarbos stoka, kito menkinimas paprastai nulemia skyrybas.

Kai vienas nuolat pyksta, rėkia ant kito, šaiposi, reikia arba taisyti santykius, arba išsiskirti.

13. Pabaigai: įdomus faktas, skambantis beveik neįtikėtinai. Didesnis skyrybų procentas būna tuo atveju, kai jaunikis savo vaikiškose fotografijose atrodo niūrus ir nesišypso. Suprantama, kai mažasis pesimistas užauga ir tampa didelis, sutarti su juo būna sunku.

Jeigu atpažinote savo santuokoje kuriuos nors išvardytus požymius, vertėtų susimąstyti ir daugiau dėmesio skirti savo santykiams su antrąja puse.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA