Angle down Atgal

11-metis vąšeliu neria nuo penkerių: pardavinėdamas savo darbus jis padeda vargstantiems

Būdamas vos penkerių, Jonah Larsonas rado savo pašaukimą. Dabar jis – nėrimo vąšeliu profesionalas, kuriantis įspūdingus rankų darbo nėrinius. Ir vargsta ji ne be reikalo. Kaip rašo People.com, Jonah savo darbus ruošiasi parduoti, o visą gautą pelną skirs Etiopijos kaimui, kuriame gimė.

O viskas prasidėjo nuo pažinties su vąšeliu. Vieną dieną pas berniuko mamą atėjo teta, ji atsinešė siūlų. „Jis pamatė nėrimo vąšelį ir priėjęs paklausė, kas tai per daiktas“, – prisiminė berniuko mama.

Sužinojęs, kaip vadinasi neįprastas pagaliukas užlenktu galu, „YouTube“ padedamas jis išmoko nerti. Pirmas Jonah rankų darbo kūrinys – pašluostė. Ją berniukas tą pačią dieną nunėrė vos per valandą.

Netrukus vaikas pamilo šį užsiėmimą ir didelio užsidegimo vedamas greitai įvaldė net pačius sudėtingiausius raštus. Šiandien 11-metis kartu su mama vadovauja savo įkurtam rankdarbių verslui „Jonah’s Hands“ (liet. Jonah rankos).

Savo darbais berniukas dalijasi socialinio tinklo paskyroje, kurią seka net 175 tūkst. internautų.

„Man patinka šis užsiėmimas, nes jis labai raminantis, – pasakojo Jonah, neriantis įvairiausius dalykus – nuo pliušinių žaislų iki kepurių ir užtiesalų. – Be to, man labai svarbu padėti bendruomenei.“

Pasirodo, Jonah buvo įvaikintas iš Etiopijos. Geros širdies vaikas aukcione pardavinėja savo kūrinius ir gautas lėšas aukoja savo gimtajame kaime esantiems našlaičių namams.

„Mano tikslas yra surinkti kuo daugiau pinigų „Roots Ethiopia“ organizacijai, kuri skirsto pinigus kaimui, kuriame aš gimiau. Ten gyvenantiems vaikams reikia padėti įsigyti mokyklinių reikmenų, knygų, – sakė jis. – Ne kiekvienas gali džiaugtis tokiu nuostabiu gyvenimu, kokį turiu aš. Laimei, mane įvaikino mylinti šeima. Noriu, kad ir kiti pasijustų mylimi.“

Berniuko mama juo labai didžiuojasi. „Jis – ypatingas vaikas. Jis įkvėpė labai daug aplinkinių. Esu be galo laiminga, kad jis – mano sūnus“, – teigė ji.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite