Angle down Atgal

102-asis Lietuvos gimtadienis

Rodos, visai neseniai šventėme Lietuvos šimtmetį, o štai jau minime atkurtos valstybės 102–ąjį gimtadienį.

Kartu su visa šalimi kaišiadoriečiai šventę pradėjo nuo šventų mišių Kaišiadorių katedroje, kur melstasi už žuvusiuosius, už tuos, kurie kovojo dėl Nepriklausomybės. Tikintieji po mišių pasklido T. Matulionio aikštėje, kur vyko Valstybės atkūrimo dienos minėjimas.

Sugiedojus tautišką giesmę ir pakilus ant stiebo trispalvei buvo iššautos trys pabūklų salvės. Į renginio dalyvius kreipėsi rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus. „Esame maža, bet iškili tauta.

Drąsūs mūsų protėviai nenustojo tikėti laisve, už ją kovojo. Gavę Nepriklausomybę netrukus ją praradome, buvome aneksuoti. Tarybinėje santvarkoje išlaikėme kalbą, išsaugojome tradicijas ir lietuvių tautos identitetą. Nesileiskime žeminami, įžeidinėjami. Švęskime laisvę, ją branginkime“, - sakė meras, pakvietęs visus gražiai paminėti ir Kovo 11-osios šventę, šiemet minint Nepriklausomybės atgavimo 30–metį.

Dainas apie Lietuvą renginio dalyviams padainavo kamerinis choras „Do diez“. Žuvusieji už laisvę buvo pagerbti tylos minute, į kapines buvo išneštos gėlės ir vainikai. Po to šventė persikėlė į Kaišiadorių kultūros centrą, kur vyko liaudiškių šokių kolektyvų varžytuvės.

Kaišiadorių savivald. nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite