Angle down Atgal

10 faktų apie neištikimybę, kuriuos privalote įsidėmėti

Neištikimybės sąvoka yra gana miglota, todėl sunku nubrėžti tą ribą, kur ji prasideda. Vienus žeidžia tik fizinė neištikimybė, tuo tarpu kitiems būtų skaudu susitaikyti ir su emocine išdavyste.

Psichologai ir santykių ekspertai daugelį metų tyrinėja neištikimybės sąvoką ir reikšmę poros santykiams bei pateikia įdomių įžvalgų apie tai, kaip skirtingi žmonės tai vertina, kaip reaguoja į tai ir kokį sprendimą pasirenka, susidūrę su partnerio išdavyste.

Independent.co.uk pateikia 10 įdomiausių faktų, paremtų moksliniais tyrimais:

Finansiškai nuo partnerio priklausantys sutuoktiniai yra labiau linkę būti neištikimi

2015 m. atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 2 800 žmonių nuo 18 iki 32 metų amžiaus, parodė, kad finansiškai nuo sutuoktinio priklausantys žmonės dažniau išduoda savo partnerį. Ši tendencija ypač ryški tarp vyrų, kurie gyvena iš moters kišenės.

Įdomu ir tai, kad daugiau nei jų sutuoktinė uždirbantys vyrai yra ištikimesni, tačiau tik iki ribos, kai jų pajamos pasiekia 70 proc. visų šeimos pajamų.

Vyrai ir moterys į flirtą už santykių ribos reaguoja skirtingai

2008 m. tyrimas parodė, kad flirtuoti mėgstantys vyrai yra mažiau tolerantiški tokiam pačiam savo sutuoktinės elgesiui. Tuo tarpu flirtuojančios moterys ir vyrui yra atlaidesnės.

Reakcija į neištikimybę skiriasi, priklausomai nuo lyties, su kuria partneris (-ė) buvo neištikimas (-a)

2015 m. tyrimo metu moterys ir vyrai skaitė hipotetinius scenarijus, pagal kuriuos jų partneris turėjo lytinių santykių su kitos arba tos pačios lyties atstovu.

Vėliau, apklausus tiriamuosius, paaiškėjo, kad vyrus labiau papiktintų ir jie būtų labiau linkę nutraukti santykius, jei moteris būtų neištikima su priešingos lyties atstovu. Tuo tarpu moters neištikimybė su kita moterimi vyrus labiau jaudino, nei pykdė.

Moterys taip pat reagavo blogiau į vyrų neištikimybę su priešingos lyties atstove, tačiau santykius būtų linkusios nutraukti ir tada, jei vyras būtų neištikimas su kitu vyru.

Dauguma mano, kad neištikimi visi, išskyrus jų partnerį (-ę)

Santykiams kartais lemta iširti, tačiau tikrai ne jūsų. Taip mano dauguma žmonių.

2015 m. atlikto tyrimo metu studentai įvertino, kad vidutinis priešingos lyties atstovas turi apie 42 proc. tikimybę būti neištikimas su jų partneriu, tačiau vertindami savo pačių antrąsias puses, studentai buvo ganėtinai optimistiški. Jų manymu, tikimybė, kad partneris buvo jiems neištikimas, yra 5 proc., o kad bus neištikimas ateityje – 8 proc.

Vyrus labiau žeidžia seksualinė neištikimybė, moteris – emocinė

2013 m. tyrimas parodė, kad daugumai heteroseksualių vyrų labiau rūpi moterų fizinė neištikimybė, tuo tarpu moteris labiau nuliūdintų, jei jų antroji pusė pamiltų kitą moterį.

Vyrai labiau linkę į neištikimybę prieš jubiliejus

2014 m. tyrimas, kurio metu buvo nagrinėjamas pažinčių portalo ne vienišiams aktyvumas, parodė, kad vyrai aktyviau siekia nesantuokinių romanų, kai jų amžius baigiasi skaičiumi „9”. Tad artėjant 30-mečiui ar 50-mečiui, vyrai kažkodėl ima ieškoti gyvenimo prasmės kitos moters glėbyje.

Genai daro įtaką tikimybei „nueiti į kairę“

Daugėja tyrimų, pagal kuriuos vieni žmonės yra labiau linkę būti neištikimi nei kiti, ir visa tai priklauso nuo genų. Štai vienas tyrimas parodė, kad į šią žmonių grupę patenka tie, kurie turi specifinių tipų oksitocino ir vazopresino receptorių genų. Vazopresinas yra hormonas, susijęs su pasitikėjimu, empatija ir seksualiniu ryšiu.

Neištikimybė nelygu santykių pabaigai

Net ir susidūrus su šiuo skaudžiu išgyvenimu, galima ir vėl atkurti santykius bei išvengti skyrybų. Tam, anot M. Gary Neuman, privalu laikytis keleto taisyklių:

1. Neištikimas partneris turi jausti gailestį ir norėti pasikeisti.

2. Auka turi įsitikinti, kad partneris nuo šiol yra ištikimas.

3. Auka neturėtų užduoti jautrių klausimų apie tai, kas tiksliai nutiko tarp neištikimo žmogaus ir kito asmens.

Moterys ne mažiau linkusios į neištikimybę nei vyrai

Nors anksčiau dėl to visi buvo linkę kaltinti tik vyrus, panašu, kad dabar svarstyklės yra lygios. 2011 m. tyrimas parodė, kad 23 proc. vyrų ir 19 proc. moterų yra nors kartą buvę neištikimi savo partneriui.

Jei esate buvę neištikimi, jūsų šansai pakartoti šią klaidą – didesni

2017 m. tyrimas parodė, kad žmonės, kurie buvo neištikimi per pirmuosius santykius, yra 3 kartus labiau linkę pakartoti šią klaidą ir užmezgę kitus santykius.

Įdomu ir tai, kad žmonės, kurių pirmasis partneris buvo jiems neištikimas, dvigubai dažniau su neištikimybe susidurdavo ir sukūrę naujus santykius.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite