Angle down Atgal

1 mln. eurų paskirstytas beveik 70 kultūros projektų

Po kelis mėnesius užtrukusio paraiškų vertinimo Kultūros ministerija skyrė finansavimą 68 kūrybinės veiklos ir autorių teisių projektams.

Ministerija penktadienį pranešė, kad kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pasirašė įsakymus dėl dalinio projektų finansavimo.

Pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą gauta 80 paraiškų. Ekspertų komisija, įvertinusi pateiktus projektus, rekomendavo finansavimą skirti 28 projektams, jiems teko daugiau nei 570 tūkst. eurų. Pagal Kūrybinės veiklos programą, pateikta 250 paraiškų, 40-čiai projektų skirta 380 tūkst. eurų.

Ministerija sulaukė parlamentaro Vytauto Juozapaičio kritikos dėl ilgo projektų vertinimo. Konservatorius antradienį išplatintame pranešime teigė, kad kultūros ministrė nevykdo savo pačios įsakymų, kuriais menininkų kūrybinių paraiškų ekspertinis vertinimas turi būti atliktas ne vėliau nei per 40 darbo dienų nuo paraiškų teikimo termino pabaigos.

„Kūrybinės veiklos projektai ministerijai turėjo būti pateikti iki 2017 metų birželio 15 dienos, tačiau jų vertinimo rezultatai iki šiol nepaskelbti, todėl kokybiškam projektų įgyvendinimui praktiškai nebėra laiko. Be to, nėra aiškumo, ar bus galima koreguoti numatytų veiklų įgyvendinimo datas, ar projektų, kurių įgyvendinimo terminai buvo numatyti iki šių metų gruodžio 31 dienos, bus perkeliami į 2018 metus?“ – klausė Seimo narys.

Kūrybinės veiklos ir Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programas administruojanti Kultūros ministerija savo ruožtu teigė, kad ekspertai savo vertinimą pateikė laiku, o paraiškų vertinimas užtruko norint įsigilinti į projektų bei ekspertų vertinimo kokybę. Ministrės patarėjas Viktoras Bachmetjevas tada pabrėžė, kad 40 dienų terminas galioja ekspertiniam vertinimui, tuo metu ministrė nėra saistoma termino, per kiek turi priimti sprendimą.

Kūrybinės veiklos programoje prioritetas skiriamas projektams, skatinantiems jaunųjų menininkų profesionalią kūrybinę veiklą ir jos rezultatų sklaidą, projektams, įgyvendinamiems bendradarbiaujant su savivaldos institucijomis, kultūros ir švietimo įstaigomis, taip pat vaikų ir jaunimo kūrybinio ugdymo stovyklų projektams. Pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą finansuojamas priemonių, suteikiančių visuomenei teisėtą literatūros, mokslo ir meno kūrinių prieigą, kūrimas, įdiegimas ir palaikymas, visuomenei viešai prieinamų duomenų bazių plėtojimas ir t.t.

BNS/„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite