REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2017 m. Liepos 20 d. 10:26

Sukčiai telefonu mezga ilgus pokalbius

Marijampolė

Birutė MontvilienėŠaltinis: Etaplius.lt


9733

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (apskr. VPK) pareigūnai šiomis dienomis pradėjo dar tris naujus ikiteisminius tyrimus dėl telefoninių sukčiavimų. Nuolat patarimus, kaip saugotis telefoninių sukčių, gyventojams dalijantys ir juos įspėjantys pareigūnai neslepia, jog stebisi gyventojų patiklumu. Pareigūnai nuolat svarsto, kokie dar jų patarimai galėtų sudominti ir apsaugoti potencialias nusikaltėlių aukas.

Apskr. VPK Komunikacijos grupės specialistės Daivos Klimavičienės teigimu, tikimasi, kad gyventojai galbūt įsimins, jog telefoniniams sukčiams būdinga telefonu (beje, dažniausiai laidiniu) vesti labai ilgus – valandą, pusantros, dvi ir net ilgiau trunkančius pokalbius. Tokių ilgų pokalbių metu nusikaltėliams pavyksta „užmigdyti“ pašnekovų budrumą, netgi įgyti jų pasitikėjimą. Be to, ilgų pokalbių metu telefoniniai sukčiai iš gyventojų, šiems nė nejaučiant išgauna daug vertingos informacijos, kurią tuoj pat panaudoja žmonių pasitikėjimui sustiprinti. Taigi, pareigūnai gyventojų prašo nesileisti į jokias, juolab ilgas, kalbas telefonu su nepažįstamais žmonėmis ir tiesiog neklausyti bankininkais, policininkais, prokurorais ar artimais giminaičiais apsimetusių asmenų kalbų.

Šią savaitę vieną Marijampolėje gyvenančią senjorę telefoniniai sukčiai „užbūrė“ apsimetę bankininkais ir pareiškę, kad jie privalo padaryti namuose laikomų pinigų banknotų kopijas ir pažadėję, jog po pusvalandžio pinigus grąžins. Marijampolietė jų bendrininkams atidavė 360 Eur. Antradienį nusikaltėlių laimikis buvo dar didesnis. Įtikinę 78 metų senolį, kad jo būstas yra įkeistas bankui, „žulikai“ iš jo išviliojo net 10 tūkst. Eur. Dar viena nukentėjusioji pranešė telefoninių sukčių bendrininkui dar birželio pabaigoje atidavusi 1000 Eur.

Skambindami telefonu, ilgai kalbėdami ir prašydami nepadėti ragelio, dažniausiai garbingo amžiaus žmones apgaudinėja pataisos namuose laisvės atėmimo bausmes atliekantys nuteistieji, neteisėtai turintys mobiliųjų telefonų. Tuo tarpu išviliotus pinigus paprastai paima laisvėje esantys jų bendrininkai, kuriuos vadina „kojomis“.

Ričardo Pasiliausko iliustracija



REDAKCIJA REKOMENDUOJA