REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Spalio 14 d. 16:28

Scenoje ir virtuvėje – dvidešimt keturias valandas per parą

Šiauliai

Skirtumai. Po užsienį pakeliavę muzikantai atskleidžia, kad lietuvių požiūris į alternatyviąją muziką dar gana skeptiškas, o štai užsieniečiai juos sutinka kur kas šilčiau.

Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt


17060

Prieš dvejus metus Lietuvos muzikos padangėje susikūrė grupė „MaNNazz“, priklausanti alternatyviosios muzikos atstovams. Kol kas atsargiai lietuvių publikos priimami atlikėjai – kuršėniškė Kamilė Kielaitė-Sienkievič ir jos vyras Bogdanas Sienkievičius – sėkmingai koncertavo užsienio šalyse, tačiau dabar yra pasiryžę ieškoti kelių ir į tautiečių širdis.


Improvizacija, nuvedusi prie altoriaus ir į sėkmingą karjerą

Kuršėniškė K. Kielaitė-Sienkievič dainuoja jau daugiau nei 15 metų, tačiau daugeliui jos vardas nebuvo gerai žinomas – atlikėja daug laiko praleido keliaudama. Staigesnis posūkis gyvenime įvyko po susitikimo su B. Sienkievičiumi.

„Bogio draugas atėjo ir paklausė: „Gal galėtų mano draugas ateiti ir kartu su tavimi paimprovizuoti?“ Aš sakau: „Ar tikrai tas draugas bus toks profesionalus, kad mes galėtume čia taip viešai pasirodyti?“ – apie susitikimą su dabartiniu vyru pasakoja moteris.

Netikėta vokalistės pažintis su bitboksininku tapo lemtingu posūkiu ir karjeroje, ir asmeniniame gyvenime.

„Iš pradžių susikūrė grupė, o paskui mes po pusės metų pradėjome vienas kitam simpatijas rodyti ir po to jau tapome pora“, – sako Kamilės scenos ir gyvenimo partneris.

Nuolatinis buvimas kartu su Bogiu (taip jį vadina moteris), Kamilės tikinimu, turi daug įtakos sėkmingai grupės veiklai.

„Aš galvoju, kad grupei turbūt reikia būti kartu, praleisti tą laiką, nes jeigu tu nebūsi vos ne 24 valandas per parą, tai kaip tu tą kūrybą galėsi atskleisti“, – samprotauja dainininkė.

img-2905.jpg

Kelias į klausytojų širdis – grįstas kantrybe

„MaNNazz“ pavadinimas lietuviškos muzikos gerbėjams nėra plačiai žinomas. Alternatyvioji muzika, pasak atlikėjos, šalyje kol kas dar tik ieško vietos, tačiau muzikantai nestokoja ryžto ir ėmėsi įgyvendinti seną svajonę – kurti ir savo kūrybą pristatyti publikai. Nors konkurencija muzikos pasaulyje tikrai didelė, vyras su žmona nutarė išleisti savo kūrybos albumą, o po to leistis į kelionę ir organizuoti koncertus.

Dabar „MaNNazz“ gali pasigirti per pusmetį susiplanavę koncertinį turą po Europą: aplankė 15 šalių, per 6 savaites įveikė daugiau nei 10 000 km. Pagrindinis turo tikslas buvo nuvažiuoti ir parodyti save, pristatyti savo muziką. Be abejo, anot Kamilės, svarbiausia – užmegzti kontaktus.

Kelionei po užsienį buvo suburta ir didesnė komanda – kartu vyko gitaristas, asistentė ir vaizdo montuotojas. Belankant užsienio šalis, „gimė“ ir naujas vaizdo klipas dainai „Faith“.

Kamilė atskleidžia, kad jį kuriant buvo siekta išskirtinio efekto: lazeriu filmavo šokančią kolegę, tad pavyko įdomus vizualinis sprendimas. Vaizdo klipas „gimė“ iškart, o kai kurie kiti filmuojami ilgiau nei metus, pavyzdžiui, „Seven Fields“. Alternatyviosios muzikos atstovai intriguoja gerbėjus – netolimoje ateityje laukia dar kelių vaizdo klipų premjera.

Muzikantai pripažįsta esantys savamoksliai, tačiau komandos plėtimas – grupės planuose. „Kaip jaučiame, taip ir darome“, – atvirai sako atlikėja.

img-2900.jpg

„MaNNazz“ pasiryžę užkariauti tautiečių širdis

Grupės išleisto albumo „Hopes“ pristatymas vyko Vilniuje. Koncertinis turas planuojamas ir kituose miestuose: Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje. Tačiau bene daugiausiai jaudulio keliantis koncertas dar tik laukia. Jau šiandien – spalio 13 d. – „Saulės“ koncertų salėje į alternatyviosios muzikos pasaulį „MaNNazz“ kviečia šiauliečius ir aplinkinių miestų, miestelių gyventojus, neabejingus jų kūrybai.

„Mūsų muzika vis tiek reikalauja dėmesio: kad žmonės žiūrėtų, kad stebėtų, kas vyksta“, – sako atlikėja, atviraujanti, kad tai pareikalauja daug pastangų. – Tikimės, aišku, kad ateis tie šiauliečiai ir kuršėniškiai, ir visi, kurių miesteliai yra aplinkui. Visus labai kviečiame, nes ruošiamės šiam koncertui. Aš be galo laukiu Šiaulių. Tikrai.“

Po užsienį pakeliavę muzikantai atskleidžia, kad lietuvių požiūris į alternatyviąją muziką dar gana skeptiškas, o štai užsieniečiai juos sutinka kur kas šilčiau.

„Susidomėjimas buvo tikrai didelis ir žmonės atėjo pasiruošę – išmokę tekstus. Kas buvo labai keista... Vis tiek tu atvažiuoji į visiškai svetimą šalį, kurioje mes radome vienintelę lietuvę, nes Albanija tokia nuošalesnė vieta“, – prisiminimais iš koncerto dalijasi atlikėja.

Grupės nario manymu, jų kuriama muzika išties galbūt labiau orientuota į užsienio rinką. „Mūsų stilius nėra tradicinis, koks priimtas čia. Ir, visų pirma, mūsų kūryba yra anglų kalba. Čia pirmas dalykas gal. Ir pats stilius labiau skandinavams gal priimtinesnis“, – savo muziką apibūdina Bogis.

Visgi muzikantai tiki, kad lietuvių tauta galų gale atsipalaiduos ir po truputį „MaNNazz“ palies kiekvieno širdį.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA