REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gegužės 25 d. 17:25

S. Skvernelis: aukštojo mokslo reforma neišvengiama

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


4416

Premjeras Saulius Skvernelis neabejoja, kad pavyks įgyvendinti Vyriausybės suplanuotą aukštojo mokslo reformą. Taip jis reagavo į opozicinių konservatorių klausimus, kaip vertina Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio dalyvavimą sprendžiant universitetų pertvarkos klausimą ir ar reformai nekylanti grėsmė. Pasak Premjero, tiek Seimo nariai, tiek ir parlamento vadovas laisvi reikšti savo nuomonę dėl įstatymų projektų. 

„Dėl aukštojo mokslo pertvarkos, tai Vyriausybė pateikė plano ir nutarimo projektą. Net neabejoju, kad šitoje plenarinio posėdžio salėje po pateikimo bus pritarta Vyriausybės projektui ir reforma judės taip, kaip yra numatyta plane“, - ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime sakė S. Skvernelis, atsakydamas į opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos parlamentaro Andriaus Kubiliaus klausimą.

Savo ruožtu reaguodamas į A. Kubiliaus frakcijos nario Manto Adomėno pasiteiravimą dėl aukštojo mokslo reformos likimo, S. Skvernelis pareiškė, kad dabartinė, jo žodžiais, krizė šioje srityje, nulemta būtent ankstesnės valdžios veiklos.

„Šita reforma neišvengiama, ji turės būti padaryta. Labai apgailestauju, kad mes atėjome iki tokios situacijos, kada jūsų koalicijos partneriai Vyriausybėje (XV Vyriausybė - ELTA) - liberalai - įvedė laukinio kapitalizmo tradicijas į aukštojo mokslo sistemą, privertė universitetus kurti neproduktyvias, alternatyvias, tiems universitetams nebūdingas programas ir taip paskatino tą krizę, kurią turime“, - sakė S. Skvernelis.

A. Kubilius Premjero teiravosi, kurį planą - Vyriausybės ar Seimo Pirmininko - remia S. Skvernelis.

„Įdėmiai studijavome Vyriausybės pasiūlymus, tačiau lygiai taip pat atidžiai išklausėme Seimo Pirmininko pasiūlymus, kurie yra visai kitokie, negu siūlė Vyriausybė. Tai ką jūs remiate - Vyriausybės ir (švietimo ir mokslo) ministrės J. Petrauskienės svarstomą planą, ar Seimo Pirmininko planą?“, - klausė A. Kubilius.

M. Adomėnas per Vyriausybės valandą aiškinosi, koks likimas laukia aukštojo mokslo reformos.

„Kas jūsų Vyriausybėje eina švietimo ir mokslo ministro pareigas? Nutarimo projektą dėl aukštojo mokslo įstaigų optimizavimo rengė ministrė Jurgita Petrauskienė, tačiau viešojoje erdvėje ir Seime šiuo klausimu ėmė aktyviai reikštis Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Koks bus tos reformos likimas?“, - klausė ir parlamentaras M. Adomėnas.

ELTA primena, kad pagal Vyriausybės darbo grupės siūlymus, po reformos Vilniuje ir Kaune turėtų atsirasti du dideli jungtiniai universitetai. Vilniaus universitetas susijungtų su Mykolo Romerio, ir Šiaulių universitetas taptų šito universiteto filialu. Kaune susijungtų Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo, Aleksandro Stulginskio, Lietuvos sporto ir Lietuvos edukologijos universitetai. Numatyti ir kiti pokyčiai.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA