REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2024 m. Balandžio 25 d. 16:30

Video gamybos meistrai pasakoja „Kaip vyksta įtaigių reklaminių klipų kūrimas?“

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


299320

Dabar reklaminių klipų kūrimas užima didžiąją dalį video montuotojų dienotvarkės. Visais laikais vaizdas buvo viena efektyviausių reklamos priemonių, siekiant sužadinti tikslinės auditorijos susidomėjimą išbandyti ir įsigyti reklamuojamą prekę ar paslaugą. Skaitmeninėje eroje, reklamos iš lankstinukų ir plakatų persikėlė į ekranus, tačiau greito tempo visuomenė, gebanti savo dėmesį išlaikyti vos keletą sekundžių, pareikalavo pokyčių video reklamos gamyboje, nes šioje industrijoje dirbantys profesionalai teigia, kad tai, kas veikė vakar, nebūtinai veiks ir rytoj.

Populiariausia ir dažniausiai užsakoma paslauga – fizinių produktų filmavimas ir jų reklaminių klipų kūrimas.

Moderniame šių dienų pasaulyje, vaizdo įrašai lydi mus kiekviename žingsnyje: telefonuose, kompiuteriuose, lauko stenduose, televizoriuose ir net išmaniuose laikrodžiuose ar akiniuose. Vaizdo turinys, kaip reklamos priemonė, virto neatsiejama gyvenimo dalimi, vienus pasiekianti per tokius kanalus, kaip TV laidos ir projektai ar įvairios tinklalaidės, podcastai, na, o kitus – per trumpus kelių sekundžių įrašus socialiniuose tinkluose. Visgi, ne pirmus metus atliekami tyrimai rodo, kad kasdien žmoniją supantys nuolat besikeičiantys vaizdai ir jų nešamos skirtingos žinutės, mažina kokybiško dėmesio sutelkimo laiką, o tai tampa iššūkių reklamos gamintojams, norintiems tikslinės auditorijos žiūrovą pritraukti per pirmuosius video reklamos kadrus. Kitaip tariant, reklaminių klipų kūrimas yra nemenkas įššūkis, siekiant išgauti kokybišką ir konkurencingą galutinį rezultatą.

Klipai soc. tinklams ir jų tendencijos

Šioje industrijoje dirbanti ir vaizdo gamybos paslaugas teikianti „Vaizdo žmonės“ komanda pasakoja, kad reklamų mados ir tendencijos kasmet sparčiai keičiasi, tame tarpe evoliucionuoja ir pats reklaminių klipų kūrimas. Kiekvienas prekės ženklas nori save parodyti kuo unikalesniu, dar niekam neregėtu būdu, tačiau jau kitą rytą toji sugalvota, realizuota ir į viešumą paleista idėja bus pasigauta kitų kūrėjų, adaptuota, perdaryta ir išaugusi į dar naujesnį formatą, kuris vėl privers sėsti prie kūrybinių idėjų stalo, ieškant unikalesnės idėjos už anksčiau jau turėtą unikalią.

„Standartinė videoreklama ir jos formulė yra gan paprasta: 30 sekundžių trukmės įrašas, per kurio pirmas dešimt sekundžių pristatomas produktas ar paslauga, o per likusias – parodoma, kokia to nauda. Į pusės minutės įrašą turi sutilpti visos svarbiausios priežastys, žiūrovui atsakančios į klausimą, kodėl verta įsigyti reklamuojamą produktą ar pasinaudoti reklamuojama paslauga. Deja, vienas didžiausių tradicinės reklamos trūkumų yra aktualumas. Jei dėmesio neužkabini per pirmuosius kadrus, gali atsisveikinti su tuo žiūrovu, nes užuot laukęs video pabaigos, jis jau bus pasiklydęs kitose reklamose ir pamiršęs, ką prieš tai matė“, - teigia „Vaizdo žmonės“ atstovas German Sedleckij.

Kokybiškas reklaminių klipų kūrimas – tai ne tik filmavimas ir montavimas

Pasak pašnekovo, reklaminių klipų kūrimas nėra vien tik filmavimo bei montavimo darbai. Pirmasis žingsnis prasideda nuo minties, iš kurios gimsta scenarijus ir tik po to jau seka techninės galimybės, kurios patikėtos į profesionalių video meistrų rankas, atgimsta akiai patraukliu vaizdu. Būtent taip į verslo marketingo žodyną įsirašė toks terminas kaip „storytelling“, kuris galioja ir kuriant vaizdo reklamas, siekiant nuoseklių kadrų juosta sukurti pasakojimą su aiškia pradžia, pagrindine žinute ir išrišančia finaline scena.

„Istorijos pasakojimas padeda įtraukti auditoriją, sukurti su ja emocinį ryšį ir įsimintinus įspūdžius. Trumpam kino filmui prilygstantis scenarijus leidžia ne tik pristatyti reklamuojamą produktą ar paslaugą, bet ir užkabinus žiūrovo smalsumą, jo dėmesį išlaikyti iki video pabaigos, tuo pačiu pasiliekant atmintyje ir tuomet, kai jau bus atsitraukta nuo ekrano. Na, o jeigu iš reklamuojamo produkto ar paslaugos nepavyksta sukurti istorijos, ją visuomet galima papasakoti parodant užkulisius, tiek reklamos filmavimo aikštelės, tiek prekės ženklo kasdieninio gyvenimo, kurio nemato jo auditorija“, - pasakoja „Vaizdo žmonės“ atstovas German Sedleckij.

Kita itin populiari tendencija, kalbant tiek apie vaizdo reklamos turinį, tiek apie technines gamybos galimybes, yra dirbtinis intelektas. Jį galima panaudoti vaizdo kokybei gerinti, animacijoms sugeneruoti, užduotims automatizuoti bei siekiant geriau pažinti pačią tikslinę auditoriją, taip gautą informaciją panaudojant personalizuotos reklamos sprendimams.

„Kasdien sparčiai tobulėjantis dirbtinis intelektas šiai dienai jau kuria įspūdingus vaizdo įrašus, kadruose atspindėdamas žmones ir jų gyvenimo akimirkas ar amą atimančius gamtos kadrus. Dirbtinis intelektas praverčia kuriant animuotus avatarus, įgarsinančius parengtą tekstą, taip pat jo pagalba galima atlikti tiesioginius vertimus į skirtingas pasaulio kalbas, tokiu būdu pasiekiant dar platesnę auditoriją“, - teigia „Vaizdo žmonės“ atstovas German Sedleckij.

Minint technines reklamos gamybos subtilybes, pašnekovas atkreipia dėmesį ir į dar vieną tendenciją, ar tiksliau, sąlygą, kurią diktuoja žiūrovų įpročiai. Atlikti socialiai tyrimai rodo, jog dabartinė perkamąją galią turinti jaunoji karta, socialinius tinklus naudoja kaip paieškų sistemą, o išmanusis telefonas jau kuris laikas atstoja kompiuterio ekraną, tad reklaminių klipų kūrimas vyksta, atsižvelgiant į tai.

„Vertikalūs 9:16 formato vaizdo klipai yra vienas praktiškiausių sprendimų, kalbant apie reklamą internete. Taip pat, didėja toji auditorijos dalis, kuri video turinį žiūri be garso, stovėdami parduotuvių eilėse ar pertraukėlėse tarp darbų, todėl titrai tampa kone būtina priemonė, norint neprarasti pagauto žiūrovo dėmesio. Be viso to, žiūrovus įtraukia interaktyvūs formatai, pavyzdžiui, reklamą pateikiant su žaidimo elementu ar kitokiu būdu, prašančio atlikti papildomą veiksmą“, - aiškina „Vaizdo žmonės“ atstovas German Sedleckij.

Kiekviena videoreklama yra unikaliai pritaikyta kliento poreikiams bei pasirinktam sklaidos kanalui

Anot pašnekovo, reklama reklamai nelygi, nes kiekvienas projektas skiriasi, priklausomai nuo kliento poreikių, tačiau tikslas visuomet išlieka toks pats – paskleisti žinią, užmegzti ryšį su tiksline auditorija ir pritraukti potencialius būsimus klientus. Vieni prekės ženklai renkasi santūrias ir tvarkingas reklamas, kiti žengia drąsius žingsnius, laužydami standartus, treti galvoja kaip jų reklamą „užkrėsti“ virusiniu efektu, į žiūrovų atmintį įstringant garso takeliais, šokiais ar dainomis.

„Skirtinguose kanaluose galioja skirtingos taisyklės ir jeigu televizijos tinklelis apriboja reklamos trukmę ar turinį, internetas ir socialiniai tinklai palieka kūrybinę laisvę. Visgi, nepriklausomai nuo ekrano, žiūrovo dėmesį reikia pritraukti per pirmas tris video reklamos sekundes, kitaip reklama bus išjungta. Kaip to išvengti? Reklamos pradžioje žiūrovo turi laukti kabliukas: klausimas ar problema, pradėta pasakoti įtraukianti istorija arba pateiktas nustebinantis pareiškimas. Pačio vaizdo įrašo ilgis gali skirtis, išsamus produkto ar paslaugos pristatymas užima 2-3 minutes, bet kelių dešimčių sekundžių klipukai yra paveikesni ir lengviau įsimenami“, - patarimu dalinasi „Vaizdo žmonės“ atstovas German Sedleckij.

Video kūrimas yra stiprus marketingo įrankis, tačiau itin greitai kintančioms tendencijoms imli sfera, kur populiarios vaizdo įrašų gamybos mados savo aktualumą išlaiko vos keletą mėnesių, reikalauja ne tik aukštos kokybės, bet ir žaibiško reagavimo, kūrybiškų bei originalių sprendimų. Filmuojančią techniką šiai dienai kiekvienas žmogus turi savo kišenėje, tačiau tam, kad socialinė reklama paveiktų tikslinę auditoriją, į gamybos procesą turi įsitraukti komanda: scenaristas, režisierius, prodiuseris, videografas, montuotojas ar kiti specialistai, kurie žinotų ne tik tai, kas populiaru šiandien, bet ir tai, kas bus aktualu rytoj.

Fotografavimo paslaugos vis dar eina koja kojon su videoreklama

Žinoma, be vaizdo įrašų, vis dar neretai matome ir produktus ar paslaugas reklamuojančias statiškas nuotraukas. Įvaizdinė reklama, ypatingai prabangiems prekiniams ženklams dažnai kuriama pasitelkiant profesionalaus fotografo, modelio, stilisto pagalbą. Fotografavimo paslaugos vis dar išlieka paklausios, nes tokia medžiaga gali būti talpinama žurnaluose, lauko stenduose. Fotografija, panašu, kad dar ilgai nesitrauks iš lyderiaujančių paslaugų pozicijų, besirenkantiems reklamos tipą savo produktui ar paslaugai.

„Tam tikri reklamos modeliai, užrašyti rinkodaros vadovėliuose, nekinta metai iš metų, tačiau vaizdų pasaulyje, kuris kasdien mirga nuo skirtingų spalvų ir kadrų, žiūrovo dėmesys yra be galo trapus ir neįkainojamai brangus. Todėl tai, kas domino vakar, nebūtinai domins ir rytoj, nes tai, kas buvo madinga vakar, rytoj jau gali būti pasenę ir neaktualu. Įtaigi socialinė reklama yra toji, kuri atspindi ne šios dienos, bet rytojaus aktualijas ir verta ne vaikytis madų, o patiems jas kurti“, – sako „Vaizdo žmonės“ atstovas German Sedleckij.


Foto galerija:




REDAKCIJA REKOMENDUOJA