Lietuvos lengvaatlečiai Europos komandų čempionate žengia treti

Pasaulis

Tel Avive (Izraelis) vykstančiame Europos komandų lengvosios atletikos čempionato antros lygos varžybose Lietuvos rinktinė po pirmosios dienos, šeštadienio, užima trečiąją vietą.

Mūsų šalies komanda turi 157 taškus.

Po 21 rungties pirmauja Vengrija (195 tšk.), antrąją vietą užima Slovakija (170,5 tšk.). Į pirmą lygą iškops trys stipriausios komandos.

Tokių varžybų debiutantė Karolina Jasaitė su kartimi įveikė 3 m 15 cm aukštį ir pralenkė vieną varžovę. Kitas debiutantas Tomas Vasiliauskas kūjį numetė 61 m 33 cm ir užėmė septintąją vietą.

Ketvirtąją vietą 400 m barjeriniame bėgime užėmė Irma Mačiukaitė (59,98 sek.). Vyrų B bėgimą laimėjęs Rapolas Saulius (52,45 sek.) 0,59 sek. pagerino asmeninį rekordą ir užėmė šeštąją vietą.

Karolina Deliautaitė (11,78 sek.) 100 m bėgime užėmė aštuntąją vietą, o vyrų 100 m bėgime septintą kartą Europos komandinėse varžybose dalyvavęs Rytis Sakalauskas (10,30 sek.) nusileido tik slovakui Janui Volko ir finišavo antras.

1500 m bėgime triumfavo Simas Bertašius (3.44,59). Jis pagerino asmeninį rekordą ir tapo antruoju (po Evaldo Martinkos 2001 metais) lietuviu, laimėjusiu 1500 m bėgimą Europos komandų čempionatuose ar taurėse.

Zinaida Sendriūtė Lietuvos komandai atstovavo tryliktą kartą iš eilės. Dėl organizatorių kaltės visos dalyvės neturėjo galimybės mėtyti savus diskus, tačiau lietuvė užėmė trečiąją vietą (53 m 20 cm) ir septintą kartą tapo tokių varžybų prizininke.
Vyrų rutulio stūmimo rungtį laimėjo Šarūnas Banevičius (19 m 29 cm), o šuolių į tolį rungtyje Ramūnas Kleinauskas (7 m 49 cm) užėmė ketvirtąją vietą.

400 m bėgimuose Agnė Šerkšnienė (53,18 sek.) savo septintose Europos komandų varžybose finišavo penkta, o Rokas Pacevičius(47,28 sek.) pagerino asmeninį rekordą ir buvo šeštas.

Vos 0,32 sek blogiau už asmeninį rekordą 3000 m kliūtinio bėgimo distanciją įveikė Banga Balnaitė (10.59,26). Ji užėmė ketvirtąją vietą.

Liveta Jasiūnaitė numetė ietį 55 m 39 cm ir užėmė penktąją vietą.

Aštuntą kartą Europos komandų varžybose dalyvavusi Eglė Balčiūnaitė (2.03,65) 800 m bėgime užėmė trečiąją vietą.

Trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė (13 m 97 cm) užėmė antrąją vietą, Loreta Kančytė (9.40,59) pagerino asmeninį 3000 m bėgimo rekordą ir finišavo septinta.

Adrijus Glebauskas (2 m 13 cm) šuoliuose į aukštį užėmė penktąją vietą, 5000 m bėgime Šarūnas Mockus (15.27,05) liko vienuoliktas.

Moterų estafetės 4×100 m komanda (46,13 sek.) galutinėje įskaitoje užėmė aštuntąją vietą, o Lietuvos vyrai po nesėkmingo lazdelės perdavimo liko be rezultato ir taškų komandai nepelnė.