Gruzdžių vaikų socializacijos centro auklėtiniai sukūrė Lietuvą iš siūlų ričių (VIDEO)

Šiauliai
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Gruzdžių vaikų socializacijos centras sumanė itin originalų būdą, kaip pasitikti artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Mokyklos sieną papuošė trispalvis Lietuvos žemėlapis, sukurtas čia besimokančių berniukų rankomis. Jį išvys ir bene visa šalis, mat šis darbas dar ir įvertintas eko dizaino konkurse „Kita forma“.

Vos atvykus į Gruzdžių vaikų socializacijos centrą, pirmiausia į akis krinta įspūdingo dydžio Lietuvos žemėlapio formos trispalvė ant pastato sienos. O priėjus arčiau ji išties suintriguoja. Net gerai apžiūrėjus, sunku atspėti, iš ko šis kūrinys sudėliotas. Turbūt tik siuvėjai iškart pažintų, kad tai – siūlų ritės.

Tokios originalios idėjos sumanytojai – mokyklos auklėtiniai ir jų technologijų mokytojas Algirdas Milašauskas. Pedagogas pasakoja jau seniai brandinęs mintį drauge su vaikais sukurti ką nors originalaus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Gavus kelias dėžes žalių ir geltonų siūlų ričių, įstaigoje besimokantys berniukai vienbalsiai pasiūlė iš jų sudėlioti trispalvę.

Kadangi trūko raudonos spalvos, dalį ričių teko perdažyti. Ir tai, A. Milašausko pasakojimu, buvo tik maža dalis didžiulio, apie du mėnesius trukusio darbo. Mokytojo padedami, Gruzdžių vaikų socializacijos centro auklėtiniai iš putplasčio pjovė ir keliais sluoksniais klijavo žemėlapio pagrindą, tvirtino jį ant drožlių plokštės, kruopščiai įtvirtino ir klijavo beveik 200 ričių.

O netrukus apie ne tik mokyklos, bet ir viso Gruzdžių miestelio puošmena tapusį kūrinį sužinos ir daugelis kitų miestų. Iš antrinių žaliavų sukurta tūrinė trispalvė sužavėjo eko dizaino konkurso „Kita forma“ komisiją – darbas įveikė pirmąjį atrankos etapą ir pateko į parodą, kuri bus eksponuojama Vilniuje, parodų centre „Litexpo“.

Konkurso tema – įvairūs daiktai, pagaminti iš įvairiausių nebereikalingų medžiagų, daiktų ar jų dalių. Tikslas – ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą, mažinti vartojimą, skatinti priimti gamtai draugiškus sprendimus, plėsti kūrybinį akiratį, atrasti naujas formas ir idėjas bei panaudojus netikėtas medžiagas (antrines žaliavas) suteikti progą atgimti daiktams, kurie gali atstoti naujus pirkinius. Taigi, Gruzdžių vaikų socializacijos centro kūrybinė komanda pataikė tiesiai į dešimtuką.

Išvysti, kaip atrodo Gruzdžių vaikų socializacijos centro sukurta Lietuva iš siūlų ričių galite pažiūrėję vaizdo reportažą