Diskutuojama apie lygias galimybes moterims darbo rinkoje

Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vilniuje ketvirtadienį prasidėjo Azijos ir Europos susitikimo (ASEM) konferencija „Moterų ekonominis įgalinimas: lygios galimybės darbo pasaulyje“.

Dvi dienas truksiančią konferenciją surengė Užsienio reikalų ministerija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Mykolo Romerio universitetu.

„Siekdamos maksimalaus moterų įtraukimo į darbo rinką, vyriausybės turi glaudžiai bendradarbiauti tiek su pilietine, tiek su akademine visuomene, žiniasklaidos vaidmuo viešinant šį klausimą taip pat labai svarbus. Todėl labai džiaugiuosi, kad Lietuvos ir kitų iniciatyvą palaikiusių ASEM valstybių pastangomis visi susitikome Vilniuje, pirmojoje ASEM konferencijoje moterų įgalinimo tema“, - sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Konferencijos metu bus paliesta daug svarbių klausimų: moterų įgalinimo politikos formavimas, ekonominiai lyčių nelygybės kaštai, moterų lyderystės bei verslo gerosios praktikos pristatymas.

Konferencija subūrė ASEM valstybių vyriausybių, nevyriausybinių organizacijų atstovus, verslininkus, akademinę visuomenę. Konferenciją politiškai remia Filipinai, Indija, Japonija, Kinija, Kroatija, Mongolija, Rumunija Švedija, Vietnamas.

Užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus ir socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio kvietimu konferencijoje dalyvauja politikai, ASEM valstybių narių ministrai ir viceministrai: Indijos ministras užsienio reikalams, Bangladešo ministrė moterų ir vaikų klausimams, Pakistano žmogaus teisių ministras, Japonijos parlamentinis užsienio reikalų ministras, Latvijos, Rumunijos viceministrai, atsakingi už lyčių lygybę, parlamentarai, akademikai, lyčių lygybės institucijų vadovai, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Pagrindiniai konferencijos pranešėjai - Jungtinių Tautų Organizacijos „JT moterys“ vadovės pavaduotoja Lakšmi Puri, pirmoji Singapūro ministrė moteris, išrinkta 2010 m. Singapūro metų moterimi Hvė Hua Lim (Lim Hwee Hua), taip pat Jungtinės Karalystės įmonių grupės „Madi Group“ įkūrėja ir vadovė Madi Šarma (Madi Sharma).

ASEM - tai neformalus dialogo ir bendradarbiavimo procesas, įkurtas Singapūro iniciatyva pirmajame ASEM viršūnių susitikime Bankoke 1996 m. ir apimantis 53 partnerius iš Europos ir Azijos. Lietuva ASEM nare tapo 2004 m. viršūnių susitikime Hanojuje ir ASEM yra anksčiau rengusi renginius transporto bei branduolinio saugumo temomis.