Kasmet vasaros pabaigoje švenčiama Pakruojo miesto šventė šiemet šurmuliavo atnaujintame ir dvare. Dvi dienas trukusi šventė atsipalaiduoti kvietė ne tik pakruojiškius, bet ir miesto svečius, kurių būta net iš užsienio.
Rajono meras Saulius Gegieckas pastebėjo, kad šventės programa labai įvairi, todėl dominantį užsiėmimą galėjo rasti kiekvienas. Sporto aistruoliai turėjo galimybę mėgautis lauko teniso turnyro, gatvės krepšinio 3x3 ir futbolo varžybomis. Filmų mėgėjai rinkosi į kino vakarą, kur stebėjo lietuviškus kino filmus, besidomintys automobiliais smalsavo apžiūrėdami klubo „Klasika“ senovinių automobilių parodą.
Šventės atidarymo metu buvo iškelta vėliava, sveikinimo žodį tarė svečiai iš Skuodo, Radviliškio, Šiaulių ir Vokietijos miestų. „Jaučiamės kaip didelėje šeimoje“, - pareiškė Holdorfo miesto atstovė Angela von Grafen.
Šiaulių miesto sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas priminė, kad kitąmet vyks pasaulio sporto visiems žaidynės ir Pakruojyje bus kaip niekad daug sporto renginių.
Seimo narys Jonas Juozapaitis pastebėjo, kad miestas ir dvaras labai gražiai papuošti, džiugina vasariškas oras, todėl po darbų žmonės šventėje gali atsipalaiduoti ir praskaidrinti kasdienybę.
Muzikos garsų pasiilgę ar tiesiog pašokti mėgstantys gyventojai džiugino širdis klausydamiesi ir stebėdami kamerinės muzikos koncertą, jaunųjų rajono atlikėjų pasirodymus, pramoginę vakaro programą.
Ryte Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Pakruojį ir jo gyventojus, koncertavo pakruojietė VDU Muzikos akademijos studentė Jolanta Valiušytė.
Miesto svečiai ir dar nespėję apžiūrėti dvaro turėjo galimybę apsilankyti dvaro kalvėje, centriniuose rūmuose, kuriuose veikė dailininko Sauliaus Zapalskio tapybos darbų paroda.
Bene daugiausia susirinkusiųjų dėmesio sulaukė kulinarinio paveldo pristatymas dvaro centrinių rūmų pusrūsyje, kur susidarė žmonių,norinčių paragauti ir įvertinti siūlomas vaišes, spūstys.
Į šventę atėjusieji išbandė šaškių sprigtą, apsilankė interaktyvioje bibliotekoje, seniūnijų kiemeliuose, amatininkų, tautodailininkų dirbinių mugėje.
Kaip ir kasmet, pagrindiniu šventės akcentu išliko spalvota eisena, kuri šiemet pateikė ir naujienų. Ankščiau vertinimo komisija, rinkusi geriausią pasirodymą, susitelkdavo vienoje vietoje ir eisenos dalyviai savo sugebėjimus daugiausia demonstruodavo priartėję prie žiūrovų. Šiemet komisija buvo išsiskirsčiusi ir pasislėpusi žiūrovų minioje, todėl vertino pasirodymus visos eisenos metu.
Šventės „Da teip nebuva“ komisijos nuomone, eisena buvo labai įvairi, todėl teisingiausia atrodė niekam neskirti pirmos vietos.




